Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#61 2009-03-10 19:46:38

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 - testowanie mapek

uzylam U_NPC_Villager01_ME
ale chcialam wstawic jednego z mnichow, drugiego juz na tym terenie U_NPC_Monk_NE (u siostry). i mialam problem - nie moglam sie pozbyc ID1, w zasadzie nie moglam mu nadac ID0. i stad U_NPC_Villager01_ME.
tam gdzies chyba bylo napisane, ze zeby dzialalo nalezy uzyc U_NPC_...

Offline

 

#62 2009-03-10 21:25:53

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 - testowanie mapek

Tak, U_NPC, ale bez "kontrolowanego AI"  - miałam tak samo, tylko "chłop" może mieć ID=0,

Ale mnich z ID=N  - swojego klasztoru, spaceruje aż miło!


Mam dla Ciebie mapkę do zabawy, zupełnie pustą, tylko budynki - Północna Europa, czyli dom Przodkini.

Bardzo się dopiero co zdenerwowałam, nie mogłam wejść na forum, bo wyrzucało mnie na stronę jakieś angielsko-języcznej reklamy aut!  Weszłam na portal pun.pl i tam na forum Pomocy dla adminów okazało się, że kilka osób ma ten problem.

Na szczęście po wyczyszczeniu "ciasteczek" w przeglądarce, weszłam normalnie.

Jakbyś miała coś podobnego, zrób to samo!


A mapka jest tu:

http://www.jednorozec.nazwa.pl/Y_Magazy … s_NE.s6map


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#63 2009-03-10 23:12:53

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 - testowanie mapek

dzieki... nie mialam do tej pory problemow. hmmm, moze raz, ale to wogole nie mozna bylo dostac sie na serwer. musieli cos tam robic. mapke pobralam , ale to juz chyba jutro.

co rozumiesz pod "kontrolowanym AI"? czy mnich wlasnie takie posiada? wydaje mi sie, ze jest to to samo co w przypadku 'glowy' wioski...

Ostatnio edytowany przez sisi (2009-03-10 23:17:11)

Offline

 

#64 2009-03-11 01:04:48

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 - testowanie mapek

To w opisie Reward_MoveSettler jest coś takiego - "Reward: Moves a (NPC) settler to a destination. Must not be AI controlled, or it won't move”

To jest tak dziwnie, że nie można użyć w tym kasztelana, a można mnicha, chociaż mnich tak samo jak kasztelan nie przyjmuje PlayerID=0.

Same zagadki! 


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#65 2009-03-11 01:05:20

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 - testowanie mapek

zapowiada sie bardzo ciekawie... jej.
co tam sie wydarzy?

http://www.artceramika.eu/thesettlers/S6thmb_Amma.jpg

przyznam, ze ja bardzo lubie ta strefe klimatyczna. nie dla zimna (brr...) oczywiscie, ale dla drzewostanu, kamienia, drewna, surowej prostoty, sniegu... najemnicy 'lucznicy' tej strefy klimatycznej nawet nie strzelaja z luku, rzucaja kamieniami barbarzyncy... (bardzo mnie to rozbawilo )

Offline

 

#66 2009-03-11 10:40:14

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 - testowanie mapek

Narazie nic się tam nie wydarzy, to mapa do testowania Quest'ów, miałam taką 224x224 - to o wiele za mało, żeby sensownie przetestować działanie.
Ale przecież Ty możesz też na niej ćwiczyć, albo zrobić całą historię....  po to Ci ją dałam.

Nadal mnie męczy ten Reward_MoveSettler, przy okazji na mapie "me_shanti" odkryłam, że oni używają wstawianego przez Edytor "skryptu" S_AIHomePosition" czy jakoś tak, którego się bałam, bo nie jest nigdzie opisany. A na tej mapie był użyty właśnie z Reward_MoveSettler i to  bardzo, bardzo dziwnie - znalazłam dwa takie "pudełka" w dwóch różnych City.
Mają nadaną nazwę skryptu, normalnie, jak przy tych "ScriptEntity" - ale oba taką samą!!! I właśnie do tej nazwy odsyłany jest osadnik! Szkoda, że nie mogę (nie chcę) otwierać tej mapy w grze. Ona jest po niemiecku, więc i tak bez sensu.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#67 2009-03-14 11:01:34

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 - testowanie mapek

Te wszystkie nowe odkrycia odciągają mnie od dokończenia mapy, którą robię - mam na niej sporo do poprawienia w Qust'ach, a tego nie lubię....


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#68 2009-03-15 01:12:20

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 - testowanie mapek

Poprawiałam dziś Questy na nowej mapie, a potem ją rozegralam - i znowu mam 9 Questów do poprawienia!
Głównie chodzi o nieodpowiednią kolejność lub niezgodność z aktualnym statusem dyplomatycznym - bardzo mi brakuje konstrukcji typu:
jeżeli A=1 to B
jeżeli A=2 to C

I znowu będę jutro poprawiać...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#69 2009-03-15 01:51:41

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 - testowanie mapek

... nie grzebie ostatnio w skryptach. chyba musze odsapnac od komputera. ale widze, ze logike masz super opanowana 
probowalam zrobic piekne wodospady, z lagodnie wijaca sie rzeka, i nic mi nie wychodzi. co innego edytor, a co innego logika

p.s.
czemu nie wrzucisz na tamto forum "_dwoch zamkow" do przetestowania?

Ostatnio edytowany przez sisi (2009-03-15 01:54:47)

Offline

 

#70 2009-03-15 10:24:28

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 - testowanie mapek

W firmie, w której pracowałam, współpracowałam z Działem Informatyki w tworzeniu dwóch nowych programów firmowych, najpierw bazy danych, a potem programu naliczającego prowizje dla agentów. Ja oczywiście od strony merytorycznej, ale przy okazji - szczególnie, że się z nimi zaprzyjaźniłam do kontaktów poza pracą włącznie - ja też się sporo nauczyłam.
No a takie proste funkcje logiczne, to najprostsze z działań w moim ulubionym (co celów zawodowych) programie Excel...

A na tamtym forum dziś jest takie wesoły komunikat: "There is no website configured at this address."


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#71 2009-03-16 00:11:46

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 - testowanie mapek

no tak, to wyjasnia Twoja pasje do dla skryptow . ja chyba wole grafike.
jestem tymczasowo w zawieszeniu .... wiosna?

Offline

 

#72 2009-03-16 11:50:55

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 - testowanie mapek

U mnie też nie tyle wiosna, co przedwiośnie, najgorsza pora dla samopoczucia "psycho-fizycznego".

Zamiłowanie do skryptów to duża przesada, ale wiem, że coś takiego istnieje   i chętnie bym się więcej dowiedziała, jak tego używać...

Do języka pisania stron www, czyli HTML, jest dużo podręczników - ja swoje strony www robię w edytorze, nie wymagającym znajomości HTML, ale czasem jednak edytorem nie da się czegoś zrobić, wtedy biorę książkę i piszę w HTML ten potrzebny kawałek kodu.

A stron mam kilka... na przykład o dzielnicy, w której mieszkam: http://www.warszawa-wlochy.waw.pl


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#73 2009-03-16 22:51:23

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 - testowanie mapek

niewiele wiem o wlochach (?)
w zasadzie znam bardziej prawobrzezna warszawe, srodmiescie. mieszkalam polowe swojego zycia na grochowie, potem srodmiescie, podobnie jak szkoly, ktore po drodze zaliczalam . chyba sie przyznam, tez jestem z wawy...

Offline

 

#74 2009-03-17 02:10:40

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 - testowanie mapek

Hi, hi, hi,

nie sądziłam, że do bycia Warszawianką tak trudno się przyznać!

Ja się wychowałam na Mokotowie, potem przez 20 lat mieszkałam w Śródmieściu, we Włochach od marca 2001 roku.
A Ty w jakiej dzielnicy teraz mieszkasz?

Ciekawe, czy Twoja dzielnica jest obfotografowana na mojej innej stronie:
http://www.moja-warszawa.waw.pl/


A wracając do mapek - nie mogę dać sobie rady z kolejnością Questów w mapce, która jest tu:
http://www.jednorozec.nazwa.pl/Y_Magazy … Lake.s6map

Zamarzył mi się jakiś scenariusz, ale okazuje się, że nie działają Reward_QuestInterrupt, no i Quest, który powinien być przerwany, jednak następuje... zresztą sama zobacz.

Natomiast i na tej mapce i na następnej, którą zaczęłam, ciekawie jest obserwować zachowanie Osadników w sąsiednich miastach, kiedy już można handlować - jeśli czegoś w mieście czy wiosce nie ma własnego, to po dostarczeniu tego czegoś do magazynu, natychmiast zaczyna się "ruch w interesie", czyli właściwy Osadnik biegnie do magazynu, pobiera zasoby i przystępuje do produkcji nowych dóbr.

Ta cała mechanika gry jest naprawdę niesamowita...  Kolejną mapkę robię w ME - te kolory jesieni...

Żeby jeszcze były jakieś fajne scenariusze, a nie tylko walki! Albo, żeby u nas byli fani tworzący takie ilości map, jak na niemieckiej i angielskiej stronie...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#75 2009-03-18 10:23:11

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 - testowanie mapek

Sisi,

gdzie jesteś? Mam nadzieję, że nie zachorowałaś na grypę?


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset na mokotowie i ursynowie bhp kielce wodomierze wrocław ceny