Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#46 2010-02-05 02:27:29

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

Hi, hi, hi, ale śmieszny zapis!!! 

Widget to przecież dosłownie wiercipięta!     

Lord pisał, że bez znajomości angielskiego nie można posługiwać się skryptem, ale jak widać i ze znajomością angielskiego też można mieć wątpliwości... 

No i co za licho z tą salą tronową?!  Co ma tron do czasu, albo do briefingu?? Nawiasem mówiąc, tutaj tłumaczenie "Odprawa, instruktaż" jest całkiem zgodne z tym, czym to ma być.

Sądząc z tego, jak ten skrypt local wygląda, to jest absolutnie konieczny. Oba te skrypty były, jeśli dobrze pamiętam, spakowane razem z mapą, nie trzeba było ich eksportować - ewidentnie było to podkreślenie, że są niezbędne DWA.

W zwykłej mapie po eksporcie jest tylko:


function Mission_LocalOnMapStart()

end       


function Mission_LocalVictory()

   
end

a w tym demo po tym  function Mission_LocalVictory()  jest chyba kilkanaście stron!  W tym bardzo dużo funkcji z Briefing w nazwie, na przykład taka z tą Twoją linią:


end

function BriefingSystem.ShowBriefingBar(_type)
    if BriefingSystem.barType ~= _type or BriefingSystem.barType == nil then
        local flag = _type and 0 or 1;
       
        XGUIEng.ShowWidget("/InGame/ThroneRoomBars", flag);
        XGUIEng.ShowWidget("/InGame/ThronRoomBars_2", 1 - flag);
       
        XGUIEng.ShowWidget("/InGame/ThroneRoomBars_Dodge", flag);
        XGUIEng.ShowWidget("/InGame/ThroneRoomBars2_Dodge", 1 - flag);
        BriefingSystem.barType = _type or false;
    end
end


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#47 2010-02-05 20:43:01

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

Jednak nie zrobię drugiej mapy na weekend, nie zdążę. Mapa jest właściwie gotowa, ale questy ledwie zaczęte.

Będzie jednak na następny weekend...     


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#48 2010-02-05 23:05:25

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

mam nadzieje, ze bedzie....

rozumiem, ze chcesz ozenic Hakima ale dlaczego z Saraya?
skad mam wziac kamien? nie moge uzyskac nawet tytulu barona. zrobilam wszystko co w mojej mocy, to co jest ode mnie zalezne, czyli zajela wszystkie terytoria i nic...
nie nawiazaly mi sie zadne rozsadne kontakty z PraPHatem, Baaloo i zamorskim kupcem. czemu? co trzeba zrobic?

Offline

 

#49 2010-02-06 00:11:49

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

???????

1) na początku Hakim mówi, że potrzebne skóry - trzeba wyszukać terytorium z jeleniami,
2) po randze margrabiego Hakim mówi, o kamieniu w lesie!! I jak już masz kamień, to masz rangę barona...

To działało cały czas, bezbłędnie, z tym, co po randze barona, miałam kłopot, ale też już działało i w testach i w grze.

Jak pozajmowałaś terytoria bez pieniędzy?

Jakieś dalsze questy zadziałały, bo wiesz o "ożenieniu" Hakima - jak to zrobiłaś?

To jest właśnie to, o czym mówiłam - nie potrafię wyobrazić sobie co zrobi inny Gracz, chociaż się staram....

--------------------------------

Chwilę później:
Sprawdziłam, działa - to jest typowy tekst, Goal_InstantSucces, więc nie "wisi" po lewej stronie ekranu, tylko po "wypowiedzeniu" znika.
Właściwy quest, Goal_KnightDistance, jest ukryty, w dodatku Trigger to sukces pierwszego, jeśli coś się nałożyło i przerwało, nie wiem, czy zadziała..

Ale nie wiem, co by mogło przerwać, wiem, że lubisz ganiać po mapie, ale reakcje SI na odwiedziny są bardzo opóźnione...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#50 2010-02-06 00:34:17

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

o ozenieniu Ty sama pisalas w poprzednich postach ...

Hakim mnie nie poinformowal o zadnym kamieniu, ale raz pojawila sie jego twarz tylko, ze nie bylo zadnego tekstu. gdzie ten kamien powinien sie pojawic? bo sie nie pojawil...
a pieniadze uzbieralam, ciagle mialam zapchany spichlerz, wiec wyprzedawalam co sie dalo
z jeleniami nie mialam zadnego problemu. byly za jakies tanie  pieniadze... a za 500 bylo ich w brod
co z kupcem?

Offline

 

#51 2010-02-06 01:45:17

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

Offline

 

#52 2010-02-07 02:22:38

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

Kupiec zjawia się po randze i to późniejszej od barona.

Wciąż nie mogę zrozumieć, co się dzieje - dlaczego u mnie ten quest działa, a u Ciebie nie?  Jak tak dalej pójdzie, to całkiem mi się odechce robienia map z jakimikolwiek questami.


Briefing to fajna rzecz i udało Ci się wstawić go bez szkody dla mapy - w pierwszym momencie dobra są na zero, ale za chwilę pojawiają się już normalnie i wszystko już normalnie działa.

Acha! zajrzałam do skryptu, dobra na zero, bo nie ma terytorium i w skrypcie je dodałaś! I bardzo dziwne i skomplikowane zapisy tam porobiłaś, dlaczego?
Na "wybór terytorium" był prosty skrypt, zaczęłam mapę z tym "wyborem" i działało mi to przy użyciu skryptu z niemieckiego dema, tylko "obcięłam" dwa terytoria w skrypcie, bo Hakim tak samo miał do wyboru tylko jedno. A Ty powtarzasz ten zapis, o wiele, wiele dłuższy, jeszcze drugi raz - dlaczego?

Do briefingu użyłaś tego skryptu local w wersji z demo niemieckiego, czy coś zmieniałaś?


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#53 2010-02-07 02:51:13

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

Na "wybór terytorium" był prosty skrypt, zaczęłam mapę z tym "wyborem" i działało mi to przy użyciu skryptu z niemieckiego dema, tylko "obcięłam" dwa terytoria w skrypcie, bo Hakim tak samo miał do wyboru tylko jedno. A Ty powtarzasz ten zapis, o wiele, wiele dłuższy, jeszcze drugi raz - dlaczego?

nie widzialam tego skryptu. w mapie, ktora dalas nie bylo nic, tzn bylo widoczne cale terytorium. wklej go tutaj, z przyjemnoscia obejrze...

skrypt jest skomplikowany, bo na mapie nic nie ma. wszystko jest tworzone za pomoca skryptu; i rybak i wedzarnie i magazyn i cos tam jeszcze. inaczej wszystko jest widoczne z racji ID1. powtarzam dwa razy, raz dla "przewodnika", drugi raz dla Hakima, ktory jezdzi na koniu szybciej niz przewodnik.
w briefingu zmienilam tylko nazwy wlasne znajdujace sie w skrypcie. cala reszta jest skopiowana z mapy demo. ale jak widac, to wcale az tak dobrze nie dziala i sa bledy (np. bialy horyzont, zbyt dlugo skrypt sie laduje i Marcus i Kasztelan zdaza juz odjechac... itd)

ten quest z kamieniem nie jest zbyt czytelny. chwila nieuwagi i juz gubisz ta jakze cenna informacje (jako gracz). powinno byc chyba tutaj cos bardziej zdecydowanego. trudno jest sie domyslic o co chodzi. wielblady na pustyni tez byly skomentowane, wiec nie zawsze sie zwraca uwage na to co Hakim mowi. moze powtorzyc kilkakrotnie ta uwage o kamieniu? np. za kazdym razem jak Hakim gdzies przejezdza? nie wiem, ale historia kamienia naprawde nie jest oczywista...

Wciąż nie mogę zrozumieć, co się dzieje - dlaczego u mnie ten quest działa, a u Ciebie nie?

bo Ty wiesz o kamieniu i o skrzyni. wiesz ze to ma nastapic, bo inaczej nie ma dalszej gry, a gracz o tym nie wie.

Ostatnio edytowany przez sisi (2010-02-07 12:34:54)

Offline

 

#54 2010-02-07 17:08:59

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

Nie na tej mapie, na zupełnie innej, w podstawowej wersji gry - zaczęłam ją zaraz, jak znalazłaś  te różne dema, w tym to "SetPlayer" tak się to chyba nazywa. Ale zaczęłam od tego skryptu i nic innego nie jest zrobione.
Ale jak mu się teraz przyglądam (skryptowi) to chyba jest taki sam jak Twój, tylko to powtórzenie spowodowało, że mi się wydawał o wiele dłuższy.


Wiedziałam co ma się zdarzyć, oczywiście - ale to jest taki moment, kiedy nie ma nic do roboty! Masz rangę margrabia, nie masz kamienia ani złota na kolejne terytoria, musisz zaczekać, aż je zgromadzisz - po to wcześniej dałam ten quest na uzbieranie 1000 sztuk złota. 

Kiedy nie testuję kawałków, tylko już przechodzę całą mapę, zdarza się często, że questów w dalszej części już nie pamiętam i zaskakują mnie.    Oczywiście ten jest na początku i tak nie było, odwrotnie, nie miałam nic do roboty i zaczęłam się już niepokoić, czemu Hakim tak długo się nie odzywa.

On tu dużo "mówi", bo mnie brakowało tego, żeby się coś działo...  Przy zwiedzaniu nie tylko o wielbłądach mówi, prawie na każdym niczyim terytorium mówi co widzi..

Nie będę już nic zmieniała, bo po co - mapa już obejrzana i koniec. Na następnej mogłabym zrobić to inaczej, ale tam nie ma takiego questu, bo są bardziej oczywiste, gdzie można dać Goal, który zostaje aż do realizacji...

Hmmm...   lubię czytać, pisać, rozmawiać, lubię tekst, również w grze. Gdyby Briefing nie był tak skomplikowaną rzeczą, można by go włączać w grze wiele razy...

Acha, właśnie - biały horyzont musi być, przecież kamera widzi "mgłę wojny", z każdego ujęcia, bo to malutki teren, nie da się tego uniknąć. Można pewnie zrobić tylko jeszcze większe zbliżenie na postacie, żeby mgłę było mniej widać.
Ładowanie się skryptu chyba w tym demo jest takie samo, a jeśli szybsze, to może dlatego, że mapa maleńka i wczytywanie jest błyskawiczne...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#55 2010-02-08 00:30:29

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

mgla wojny to mgla wojny a nie biale wycinanki .) niewatpliwie nad tematem trzeba popracowac.

no to czekam na kolejna mape skoro w tej nie chcesz juz nic zmieniac. w wolnej chwili rozegram jeszcze raz zeby przylapac ten kamien.

Offline

 

#56 2010-02-08 02:48:06

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

AnnoMario zajrzyj jeszcze raz do mapy w grze i opisz mi jakie sa teraz twoje wrazenia
http://www.artceramika.eu/thesettlers/_ … ing1.s6map

Offline

 

#57 2010-02-08 13:51:00

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

sisi napisał:

AnnoMario zajrzyj jeszcze raz do mapy w grze i opisz mi jakie sa teraz twoje wrazenia
http://www.artceramika.eu/thesettlers/_ … ing1.s6map

Teraz to bardzo fajnie wygląda! 
Mogę podkraść Twój skrypt??  Jakbyś jeszcze odkryła, jak uruchomić Briefing triggerem w trakcie gry, tak jak u Sokratesa...      


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#58 2010-02-08 14:14:59

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

chyba bardzo prosto.
sprobuj:
usun 'MyBriefing' z FMA i wywolaj funkcje Rewardem w questach.
napisz czy dziala...

Offline

 

#59 2010-02-08 23:08:27

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

juz wiem, ze dziala
http://www.artceramika.eu/thesettlers/_ … ng12.s6map
rozegraj 2 minuty dluzej niz quest z miejscem starej tawerny. moim zdaniem briefing to sporo nowych mozliwosci...

Offline

 

#60 2010-02-09 02:16:13

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S6 Wschodnie Królestwa - MAPY

sisi napisał:

juz wiem, ze dziala
http://www.artceramika.eu/thesettlers/_ … ng12.s6map
rozegraj 2 minuty dluzej niz quest z miejscem starej tawerny. moim zdaniem briefing to sporo nowych mozliwosci...

Super!!! Jutro obejrzę jak to zrobiłaś. 
Ten pierwszy, tylko na początku, już wkleiłam do nowej mapy, nie wiedziałam w którą stronę przesuwać "angle" i rotację kamery, więc ustawiłam sobie to co chciałam przesuwając punkt na który patrzy kamera. 

Ale jeśli już wiesz jak je wstawić w dowolne miejsce, to będę mogła unaocznić, że Hakim ma coś do powiedzenia, w sposób nie do przeoczenia!     

Oczywiście nie należy z tym przesadzić, chociaż aż mnie korci, żeby wstawić tych scenek ze dwadzieścia! 

Szkoda tylko, że to wyraźnie nie przyjmuje polskich czcionek i trzeba się głowić nad znalezieniem wyrazu, który ich nie ma...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://athler.pl/ Ciechocinek pakiety pobytowe https://automax.waw.pl/