Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#61 2011-01-26 03:14:23

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

dziekuje, przynajmniej nie jestem sama
nie doszlam do momentu polskich czcionek. Wschodnie Krolestwa tez mam w wersji polskiej, wiec chyba trzeba miec niemiecka zeby to rozegrac
dobranoc i jeszcze raz dzieki.

Offline

 

#62 2011-01-26 12:24:43

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

sisi napisał:

dziekuje, przynajmniej nie jestem sama
nie doszlam do momentu polskich czcionek. Wschodnie Krolestwa tez mam w wersji polskiej, wiec chyba trzeba miec niemiecka zeby to rozegrac
dobranoc i jeszcze raz dzieki.

Mnie też natychmiast się zawiesiła, czcionki nie polskie miałam na okienku zamykania - nacisnęłam Alt+F4 i pokazało się okno "Czy zamknąć program?"  czy jakoś tak tylko z nieco dłuższym tekstem, który był tak zmieniony, że prawie nie do przeczytania. 

Wersja językowa pewnie nie ma nic do rzeczy, zwyczajnie jest błąd w skrypcie prawdopodobnie.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#63 2011-01-27 16:37:50

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

na tak... ale inni ta mape rozgrywaja i nie maja problemu...

Offline

 

#64 2011-01-27 20:28:36

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

sisi napisał:

na tak... ale inni ta mape rozgrywaja i nie maja problemu...

A może każdy myśli, że inni nie mają problemu?     


Za to ja mam problem - z głupimi questami! 

Problem polega na tym, że powtarzalny co roku quest nie ma być aktywny od początku, jak na przykład choinka na rynku, tylko po innym queście, konkretnie po osiągnięciu rangi.

Mam takich powtarzalnych dwa, w jednym oba razem chcę zdezaktywować od razu na początku, a potem aktywować.  I w jednym przypadku nie działa dezaktywacja, a w drugim aktywacja!

Muszę zrezygnować, bo już mam dość. Wymyślę coś innego, albo wogóle zrezygnuję z jakichś dodatkowych urozmaiceń, bo nie skończę kolejnej mapy.

Ale na razie znowu jestem tak sfrustrowana, że muszę się zająć czymś zupełnie innym. 
Pojeżdżę sobie TiR-em po pustych amerykańskich drogach, to mnie zawsze uspokaja.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#65 2011-01-27 21:16:08

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

gdzie jezdzisz Tirem?

wiesz, ten problem jest chyba do rozwiazania...
widzialam w wielu skryptach, ze tigger jest kilkukrotnie powtarzany w tym samym quescie. nie wiem czy dziala koniunkcja, czy alternatywa, ale sprobuj...
a jak nie to funkcja w skrypcie i Reward_MapScriptFunction.

jak juz wyjde z tego biura, to sie odezwe...
o co chodzi z ta dezaktywacja questu?

czy bede Cie mogla jeszcze o cos poprosic?

Offline

 

#66 2011-01-27 23:40:52

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

sisi napisał:

gdzie jezdzisz Tirem?

wiesz, ten problem jest chyba do rozwiazania...
widzialam w wielu skryptach, ze tigger jest kilkukrotnie powtarzany w tym samym quescie. nie wiem czy dziala koniunkcja, czy alternatywa, ale sprobuj...
a jak nie to funkcja w skrypcie i Reward_MapScriptFunction.

jak juz wyjde z tego biura, to sie odezwe...
o co chodzi z ta dezaktywacja questu?

czy bede Cie mogla jeszcze o cos poprosic?


To ciekawe - trzeba by jednak na testowej mapie poćwiczyć, a w tej którą robię już zmieniłam questy, tak żebym nie musiała ich dezaktywować i aktywować.
Ale gdybyś pamiętała, gdzie to widziałaś, to przez tą funkcję "graficznego" zapisu questów mogłabyś to udostępnić tutaj..

Co do R_MSF to mowy nie ma, bo przecież trzeba w skrypcie to jakoś zrobić, a ja nie mam pojęcia jak.

Nawet po polsku nie wiedziałbym, jakiego argumentu funkcji użyć, bo to dość zakręcone.

O co chciałabyś poprosić?


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#67 2011-01-28 00:24:14

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

wiesz, przejrzalam te najnowsze mapy z niemieckiego serwera i nikt juz tych podwojnych tiggerow nie uzywa. widocznie to nie dziala, tylko ludzie mysleli, ze tak.
ale za to jest inny sposob. wtym najnowszym QSB 3.9 jest Tigger_OnATLeastXOfYQuestSuccess; wystarczy, ze stworzysz jakikolwiek quest  na Trigger_OnMonth i polaczysz go z Tiggerem na 'Range', powinno zadzialac.
zeby przerwac quest uzywam Reward_QuestForceInterrupt, bo tylko to mi dziala, ale tez chyba nie zawsze .
jak znajde jakas stara mape z podwojnym tiggerem, to przesle, ale bardzo mozliwe ze to jednak nie dziala...

Ostatnio edytowany przez sisi (2011-01-28 00:29:38)

Offline

 

#68 2011-01-28 01:46:53

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

sisi napisał:

wiesz, przejrzalam te najnowsze mapy z niemieckiego serwera i nikt juz tych podwojnych tiggerow nie uzywa. widocznie to nie dziala, tylko ludzie mysleli, ze tak.
ale za to jest inny sposob. wtym najnowszym QSB 3.9 jest Tigger_OnATLeastXOfYQuestSuccess; wystarczy, ze stworzysz jakikolwiek quest  na Trigger_OnMonth i polaczysz go z Tiggerem na 'Range', powinno zadzialac.
zeby przerwac quest uzywam Reward_QuestForceInterrupt, bo tylko to mi dziala, ale tez chyba nie zawsze .
jak znajde jakas stara mape z podwojnym tiggerem, to przesle, ale bardzo mozliwe ze to jednak nie dziala...

Zapomniałaś, że mamy maile?   

Podaj mi link, bo już nie pamiętam, o które to chodzi.

A co do questów  -  nie pamiętam, skąd się bierze QSB, wiem, że z niemieckiego Forum;

Ale ten Trigger jest w QSB 3.7 i używam go, ja też używam Reward_QFI - i ten właśnie nie zadziałał. 

A wogóle, to mam już znowu całkiem dość, przynajmniej na dziś - bardzo prosta rzecz, dwa identyczne questy, jeden działa, a drugi nie. Zrobiłam już 4 zmiany, za każdym razem test oczywiście i już mi się niedobrze robi na myśl o Edytorze. Podejrzewam, że nie każdą rzecz można zastąpić "pudełeczkiem" i że to o to chodzi, ale już dziś nie sprawdzę, błłłłeeeeee! 


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#69 2011-01-28 02:05:05

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

... i slusznie
jutro jest nowy dzien...

tutaj link do QSB: http://wiki.siedler-aek.de/quest_bibliothek
ale nie wiem czy to cos zmieni.

dzieki za wsparcie
i dobranoc.

Offline

 

#70 2011-01-28 20:47:35

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

ok, ok ...
wiesz ile moich pomyslow juz zrealizowano? sama pewnie nawet o tym nie wiem

mam cos ladnego, pysznego, ale musisz przelamac sie do skryptu. inaczej sie nie da ...
chociaz wszystko jest bardzo proste.
zrobie mala pokazowke, na podstawie tamtej mapy (fragmencie), bo akurat sceneria mi pasuje.
tymczasem...

p.s.
dzieki

Offline

 

#71 2011-01-28 23:58:57

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

naści,
wschodnie królestwa:
http://www.artceramika.eu/thesettlers/_morze.zip

miłych wrażeń
dorzuciłam statek, żeby odświeżyć temat.

Offline

 

#72 2011-01-29 19:24:43

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

sisi napisał:

naści,
wschodnie królestwa:
http://www.artceramika.eu/thesettlers/_morze.zip

miłych wrażeń
dorzuciłam statek, żeby odświeżyć temat.

Oooooo..  Już pobrałam, zaraz zobaczę co wymyśliłaś.

A na mojej mapie znowu błędny quest, teraz dla odmiany powtarza się naokrągło!

Pobrałam też QSB 3.9  - jest tylko dwa nowe Goal, jakieś nowe Triggery, Reward może też ze dwa, nie sprawdziłam dokładnie.  Czemu uważasz, że bardziej skomplikowane?

A jeszcze - próbuję grać na tej mapie Twojego protegowanego    ale nie wiem, jak się pozbyć bandytów, a raczej, jak zburzyć główny namiot.  Nie wiem też, co do mnie mówią ci dwaj, wieśniak  i szef Wikingów ze wschodu.
Klasztor już odkryłam, to jednak niezbyt dobry pomysł, że od razu prosi o dobra, chociaż wiadomo, że nie przejadą...
I nie wiem co mówi handlarz, kiedy chce 40 (!!!!) ryb.

Mapa bardzo ciekawie zaplanowana, co do treści, to ja niestety nic nie rozumiem.. 


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#73 2011-01-29 21:18:56

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

aj, szkoda ze ta... on zrobil druga wersje, w ktorej poprawil niektore rzeczy i dorzucil troche ruin.
rzeczywiscie na poczatek nie najlepszy pomysl.
dobrze by bylo dac jakis wstep, ale to jest jego mapa .
ja bardzo chetnie rozegram 'Archipelag"
ja tez wszystkiego po angielsku nie wychwytuje, ale co jest ciekawe, ze jak wrzuce ten jego angielski w google, mam z reguly bardzo dobre tlumaczenia.

szef wikingow ze wschodu, mowi cos w tym stylu: ze bezdomny rycerz, ze oni tez byli rozbitakami, ze on nic nie chce i zeby kazdy pilnowal swoich spraw... ale wiesniak jest uciskany przez tego pierwszego i mowi do rycerza, zeby zmierzyl sie ze zlymi ludzmi, to dopiero wtedy bedzie z nim rozmawiac.... az tak dokladnie to nie wiem, i nie pamietam .
bandytow sie nie pozbywa, tylko neutralizuje (to tez swiadczy o chlopaku)... kup w porcie lucznikow, zaplac stowe, przesun hakima i wojsko za skale na tyl namiotu bandytow (na teren gdzie jest kamien). potem nie zaplac tej stowy i ostrzelaj(zniszcz) magazyn bandytow, i juz. z tym ze wschodu jest gorzej, bo potrzeba jest juz wiecej wojska...
i po raz pierwszy dojrzalam, ze przy napadzie wikingow oni porywaja zony i ze zabieraja je ze soba na statek. strasznie sie usmialam widzac...
kupiec chce 40 szutk ryb, zeby sprzedac je w innych portach, placi za nie chyba 100 zlotych dukatow. jak nie dostarczysz, nie zarobisz. ale zwroc uwage jak to jest przemyslane: quest pojawia sie na 1min30(chyba) przed wplynieciem statku do portu, tak zeby woz dostawczy mogl dotrzec do portu,gdy statek podplywa...
lubie inteligencje polaczona z wyobraznie i wrazliwoscia... ale zeby od razu: protegowany?...

QSB 3.9 to nie tylko nowe questy, ale czesto tez poprawione poprzednie funkcje, ktore niezbyt dobrze dzialaly...

Ostatnio edytowany przez sisi (2011-01-29 21:21:17)

Offline

 

#74 2011-01-30 16:05:13

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

sisi napisał:

naści,
wschodnie królestwa:
http://www.artceramika.eu/thesettlers/_morze.zip

miłych wrażeń
dorzuciłam statek, żeby odświeżyć temat.

Użyłaś fragmentu tamtej mapy? JAK??? Przez kopiuj / wklej? Mnie takie większe fragmenty robią straszne zamieszanie..

Statek pływa cudownie, zawraca elegancko, płynie pomiędzy skałami - super dopracowana trasa.

Ale co do reszty, to nie wiem o co chodzi - wszystko zbudowane, działa, czy trzeba coś zrobić? Hakim coś mówi po angielsku, ale nie ma żadnego zadania...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#75 2011-01-30 17:34:12

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: The Settlers: Narodziny Imperium. Gra "własna", pobierane mapy.

jak piszesz, przez wkopiuj/wklej...
a nie zauwazylas, ze zmienilo sie swiatlo  i zapadla noc? 

http://www.artceramika.eu/thesettlers/T … Sea.s6xmap
tutaj sa zadania...
sa wikingowie, ale zon nie porywaja, bo na tym poziomie po prostu nie ma zon.

Ostatnio edytowany przez sisi (2011-01-30 17:38:18)

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ホテル ブルク f stomatologia łódź ustkamchatsk