Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#196 2009-09-05 19:06:45

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

... ja tez jestem okropna. strasznie mi chodzi po glowie ten most, ale wciaz nie mam pomyslu.
wlasnie rozegralam Dwoch przyjaciol cz.2 LordaFWD no i tez tam jest, i to jaki...

http://www.artceramika.eu/thesettlers/S6_most_ZF2thmb.jpg

czuje sie bez silna. musi byc jakis zwiazek ze skryptem.
pamietasz co pisalam Ci o kladce przez ktora przebiegal Hakim?
http://www.bialyjednorozec.pun.pl/viewt … d=411#p411

musi byc gdzies przewidziana, jakas plaszczyzna horyzontalna, ktora spelnia funkcje drogi... lub cos kolo tego.
moze kiedys trafisz na cos podobnego. daj znac...
w zadnej z map, ktore widzialas nie bylo mostu?

Offline

 

#197 2009-09-05 19:43:13

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

Niezależnie od płaszczyzny - czyli czegoś, co Hakim rozpozna jako drogę i wejdzie (właśnie próbowałam, czy wejdzie na takie drewniane przy porcie - nie wejdzie), to przecież najważniejsza jest grafika, a na tym moście widać, że on jest PRAWDZIWY!

Niech go licho, tego typa!  Musi wszystkich wkurzać mapami i jeszcze do tego wpędzać w kompleksy?!

Wiesz, że się na tym nie znam, ale na intuicję - ten most nie jest w skrypcie. Został stworzony w jakimś graficznym programie przez prawdziwych grafików komputerowych, bo przecież jest trójwymiarowy! Kwestia wczytania go do S6 to już skrypt - pachnie mi to tym kopiowaniem tekstur, czyli napisaniem funkcji, która skopiuje teksturę z zewnątrz...

A co do mapy - utknęłam po zniszczeniu bandytów i powrocie kasztelana do jego miasta. Niepotrzebnie usunęłam zapis bezpośrednio po zniszczeniu bandytów - zapis po odwiedzeniu miasta i spotkaniu na rynku kogoś "z rodziny Alandry" widocznie już coś pomija...  ale już nie chcę sprawdzać co dalej, nie pisz!

Napatrzyłam się na tą jego mapę, mało mnie szlag nie trafił, że ja tak nie umiem i nigdy nie będę umiała, bo musiałabym najpierw kupić podręcznik do C++, zrozumieć, nauczyć się, a po drodze nauczyć się angielskiego, żeby korzystać z ich, gotowych funkcji.

Oczywiście, jak widać po funkcjach niemieckich, można napisać funkcję w swoim języku, tylko ustalone polecenia po angielsku - ale co z tego??


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#198 2009-09-05 20:26:26

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

no wlasnie... ...

ale w sprawie mostu, to niekoniecznie.
wydaje mi sie, ze w jednej z misji kampanii podstawowej pojawia sie most.
nie znaczy to, ze nie jest opisany skryptem , ale tekstury i model pewnikiem juz sa...

Ostatnio edytowany przez sisi (2009-09-05 20:52:49)

Offline

 

#199 2009-09-05 23:38:13

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

Nie przeszłam całej kampanii, a to co przeszłam, nie pamiętam - byłam skupiona na walce z przeciwnościami, a nie oglądaniu krajobrazu. Dopiero własne mapy pozwoliły mi obejrzeć wreszcie dokładnie jak to wygląda i jak działa.

Gdyby nie Edytor, to bym tych Niemców przeklęła do 10 pokolenia!

Zrobiłam mapę, nie jest idealna, ale chciałabym, żebyś ją w niedzielę przegrała - teraz sama się za nią wezmę, żeby sprawdzić od początku do końca.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#200 2009-09-08 23:26:48

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

tutaj znalazlam cos o moscie -> "Bridge parts, and now ....?"
http://209.85.229.132/translate_c?hl=pl … Zj-oNeupBQ

czysty link bez tlumaczenia
http://www.siedler-games.de/forum/siedl … d-nun.html
lub przetlumacz sobie to:
http://www.siedler-games.de/forum/siedl … ndex2.html

wszystko ze stron http://www.siedler-games.de/forum/

trzeba sie zarejestrowac, zeby pobrac cos z zasobow, ale moze zajrzysz?
sa mapy do sciagniecia (dla maperow):
Rohmap-Downloadsektion eröffnet
http://www.siedler-games.de/forum/dlcat … ohmaps-78/

moze tam jest wlasnie ten most?
bogate zasoby, trzeba to koniecznie przegrzebac...
googlowskie tlumaczenia z niemieckiego na angielski zdecydowanie lepsze.
ja czasem tlumacze na francuski i tez jest o niebo lepiej, niz na polski, ale gorsze od angielskiego.

Ostatnio edytowany przez sisi (2009-09-08 23:29:50)

Offline

 

#201 2009-09-09 02:29:36

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

ach. nie wiem czy odnalazlas juz zniszczony kosciol i spichlerz?
jest normanie dostepny w edytorze. szukaj w doodads / zniszczone miasto:
B_Cathedral_Rubble
B_Storehouse_Rubble

Już dawno! Nie zauważyłaś, że są na mapach?!
Tylko, że NIE DZIAŁAJĄ..... nie wiem, jak spowodować, żeby można je było "naprawić".

Ostatnio edytowany przez sisi (2009-09-29 02:55:45)

Offline

 

#202 2009-09-09 11:06:53

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

Ja angielskiego też nie znam!  A jak kopiuję tekst przetłumaczony na angielski, to po wklejeniu zmienia się w niemiecki.

Przed wyjazdem nie mam już czasu, dziś jeszcze jedno ubezpieczenie muszę zrobić, czyli w środku dnia dwie godziny, jutro pojechać do firmy ubezpieczeniowej rozliczyć zrobione polisy - trzy godziny w środku dnia, zupełnie nie umiem wtedy robić nic innego, a rano nie pojadę, bo wstaję o 10,00...

No i na pakowanie zostaje tylko piątek - jadę na 3 tygodnie, na przełomie lata i jesieni, może być ciepło, może być zimno, trzeba wszystko zabrać, okropność!

Wczoraj mnie diabeł podkusił, po obejrzeniu tych filmików chciałam porównać teren, żeby tak dojść, o którą część kampanii W.K. chodzi.

Zaczęłam od początku, z Hakimem, poszłam w inną stronę, nie "odkryłam" bandytów - a i tak wpadli, spalili zamek i porażka!

Nie ma kamienia na mury, nie ma pieniędzy na "kupienie" najemników (tylko w porcie, więc nie w każdej chwili), a żeby wioska zaczęła sprzedawać kamień, trzeba najpierw wysłać im 18 zboża, a potem zabić tygrysa - próbowałam bez najemników, ale Hakim ginie pierwszy, choć tygrysowi też mało brakuje. No a potem tygrys jest też całkowicie "zregenerowany".
Skończyło się znowu łzami frustracji i złym humorem na resztę wieczoru.

Zajrzałam do jednej swojej wcześniej zaczętej mapy, ale w takim nastroju nic nie mogę zrobić.
Nienawidzę tych Niemców!


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#203 2009-09-09 15:13:47

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

....

jak kupie to i przegram. na pewno jest jakies rozwiazanie...

Offline

 

#204 2009-09-09 15:59:18

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

sisi napisał:

....

jak kupie to i przegram. na pewno jest jakies rozwiazanie...

Z pewnością jest, ale szukanie go, to nie na moje zdrowie.
Nie lubię, jak mi wzrasta poziom adrenaliny, źle się czuję od tego, serce mi wali, pocę się - fuj!
Nie lubię też żadnych zagadek, zgadywanek itp., nigdy nie lubiłam się tym bawić - wszystko ma być proste, jasne i oczywiste.
Mierzi mnie na przykład głupie, skomplikowane prawo, gąszcz przepisów w większości zbędnych, wzajemne "podchody" partii politycznych i polityków...


Jest mi bliskie słynne "rozwiązanie" Aleksandra Macedońskiego - ja bym też przecięła ten głupi węzeł, po co ludzie sami sobie stwarzają jakieś komplikacje, kiedy zycie i tak jest dostatecznie skomplikowane!

A co dodatku - jak kupisz, to będę mogła zrobić mapkę w tym klimacie - fajnie! Szkoda, że Edytory nie są "kompatybilne" i nie można przekopiować tekstur, żeby trochę zamieszać...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#205 2009-09-10 01:44:36

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

lubisz mieszac? a ja myslalam, ze ma byc spokojnie, jasno i oczywiscie
czuje, ze bedziesz sadzic swierki na pustyni... .

przyznam sie, tez nie lubie manipulacji, zaklamania i hipokryzji. bardzo lubie upraszczac i nic mnie tak nie denerwuje jak ludzka glupota i chore ego. ale zagadki to co innego... to jest jak matematyka, zwykle logiczne myslenie... strategia, tez ma w sobie cos z tego (zawsze lubilam matme, nigdy fizyki, ta za bardzo wchodzi w rzeczywistosc. matma to czysta abstrakcja, i to bardzo lubie, mniammm)

Offline

 

#206 2009-09-10 02:23:37

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

Nie miałam problemów z matematyką, nawet "douczałam" koleżankę, z fizyki zresztą też, chociaż sama miałam tylko 4 (wtedy maks. to było 5), a z matematyki "mocną trójkę".

Ale nie przepadam za żadną abstrakcją - jak każdy Byk, chodzę mocno po ziemi, bycze kopytka, jak wiadomo, nie są do biegania po chmurkach!

Gdybym była dobra w zagadkach, to bym je lubiła, ale ponieważ zupełnie nie ma do tego talentu, to nie lubię!

A pewnie, że posadzę świerki na pustyni! A co! 

Hi, hi, hi, nie posadzę. To jednak nie pasuje... chyba. Głównie mieszam budynki, roślinność, kiedy ma to sens... no, w zasadzie... jakiś ogród kalifa mógłby mieć różne cuda...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#207 2009-09-11 03:08:41

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

... jeszcze nie spie, ale juz naprawde musze skonczyc.

nie jest do konca tak dobrze jak myslalam. jest taka czarna tekstura, ktora normalnie nie powinna byc widoczna w grze, a jest... niestety. myslalam, ze to tylko widac w edytorze....
tekstura ta powinna byc w grze niewidoczna i byc calkowicie neutralna, przybierajac teksture np. terenu (pustynia, trawa, itd.) nie wiem co z tym trzeba zrobic. cos jest nie tak (skrypt? trzeba wpisac to w skrypcie?)

http://www.artceramika.eu/thesettlers/S6_most3thmb_de.jpg

Offline

 

#208 2009-09-11 09:26:21

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

Z pewnością sama ta czarna nie dopasowuje się. Spróbuj wziąć teksturę terenu (w menu Tekstury) i machnąć po tym czymś - tak samo jak po klifach, dokąd nie klikniesz na klifie teksturą, wyróżnia się bardzo z otocznia.

A dolna część powinna być "zamontowana" równo z dnem rzeki, żeby woda "przepływała" właśnie przez to czarne - chyba...

Czy to jest to, czego lord użył? Chyba nie, u niego jakoś inaczej wygląda...

Ale tak ogólnie, to jesteś bardzo inteligentna! Tam na tym forum było pytanie (na które nikt nie odpowiedział) jak te "części mostu" włożyć do Edytora - ja też bym nie wiedziała jak!

To teraz napisz do niego, podaj link do tego obrazka i poproś o dalsze rady...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#209 2009-09-11 11:57:48

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

wiedzialabys... jakbys zobaczyla rozszerzenie *.bin i nazwy podobne do tego jak wklejasz chate NE Ammy.
pytanie jak sie robi takie paterny w formacie.bin? na pewno jest jakis sposob...

lord uzyl drugiego mostu, do ktorego tez istnieje juz model (wstawilam go w mapce '_most', ale to skryp, most jest niewidoczny w edytorze -> models)

Offline

 

#210 2009-09-11 14:50:04

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

W Galerii most, 4 obrazki - połowa, nie mam czasu się bawić, nie mogę dać sobie rady z drugą połową.

Pakuję się, jutro możliwie wcześnie wyjazd.

Ale wieczorem jeszcze zajrzę...


Skąd wzięłaś skrypt?? Sądzę, że to jest trudniej, nie widzisz, musisz dokładnie ustalić miejsce... chyba ta "tekstura" dokładniej entity, lepsza.

Pa, pa!

http://www.bialyjednorozec.pun.pl/_fora/bialyjednorozec/gallery/2_1252673270.jpg


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://paletympm.pl/ trailerparkboys pokoje w ciechocinku