Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#1 2009-02-18 23:51:21

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

The Settlers III

... kilka ekranowych zrzutek na poczatek, chociaz to nie one sa najbardziej przekonywujace dla tej czesci settlersow. wiecej, wielu wielbicieli settlersow II porzucilo te gre wlasnie z powodu niekoniecznie dla wszystkich przekonywujacej grafiki... ale nie wiedzieli co traca.
wg. mnie, jest to najlepiej opracowana strategicznie gra jaka znam. gra, ktora zmusza do samodzielnego myslenia. nie ma miejsca na: wykonaj to, wykonaj tamto to wygrasz. w tej grze samemu trzeba sobie radzic, a rozwiazan jest tyle ile pomyslow. wszystko oczywiscie, w scisle okreslonej rzeczywistosci z ustalonymi regulami, ... i wojskiem, niestety...
a zatem, do obrazkow, marsz...

http://www.artceramika.eu/thesettlers/S3thmb-A6a.jpg http://www.artceramika.eu/thesettlers/S3thmb-A6b.jpg
http://www.artceramika.eu/thesettlers/S3thmb-A6c.jpg http://www.artceramika.eu/thesettlers/S3thmb-A6d.jpg
Kampania podstawowa,  Azjaci - misja 6
dzwieki towarzyszace settlerowskiej spolecznosci sa przesympatyczne, muzyka piekna, na swoj sposob...

Offline

 

#2 2009-02-19 13:23:35

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: The Settlers III

Czy w "Trójce" jest możliwość posiadania i wysyłania własnych statków, czy to też tylko statki kupców, niezależne od gracza?

Szkoda, że nie mogę jej kupić, nawet "The Settlers II - Dziesięciolecie" nie poszła mi na Windows Vista, a Trójka jest jeszcze wcześniejsza.

Żałuję, że nie mam dwóch komputerów... to znaczy mam, jeszcze nie sprzedany pierwszy laptop z Windows XP - ale to Acer, ze zintegrowaną kartą graficzną, do gier kompletnie się nie nadaje.

Piszą o Trójce zachęcająco:

"Jednak mimo, że walka jest środkiem do osiągnięcia zwycięstwa, to niemożliwe jest osiągnięcie go bez dobrze rozbudowanej ekonomii. I tu właśnie Settlers III przyćmiewają konkurencję. Mnogość możliwości, ponad 30 różnych zawodów, np. cieśle, geolodzy, farmerzy itd., ponad 110 różnych budynków do zbudowania powoduje że każda rozgrywka jest niepowtarzalna."


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#3 2009-02-19 23:21:34

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: The Settlers III

... wlasnie statki. buduje sie wlasne statki, i to daje zupelnie nowe mozliwosci strategiczne.
sa dwa typy statkow:
1. do przewozu pasazerow
2. do przewozu towarow.
na obrazkach widac statki do przewozu towarow. do ich budowy potrzebna jest oczywiscie 'mala stocznia', a tam podejmuje sie decyzje o rozpoczeciu budowy statku, i rodzaju. jednak zeby wyslac towary potrzebny jest port (widoczny na obrazkach port azjatow). tam dokonuje sie zaladunku. natomiast towary mozna podrzucic wszedzie, na jakikolwiek brzeg morski. pionierami 'zagarnia sie' teren, czyli zdobywa nowe obszary. zamiana pionierow w osadnikow na nowo zdobytym terenie daje mozliwosc stworzenia budowniczego od gruntu (nivelowanie terenu - potrzebna lopata) i od samej budowy (potrzebny mlotek), i oczywiscie kamien, drewno, robotnicy... i tak zaczyna sie nowa osada...

Offline

 

#4 2009-02-20 18:38:24

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: The Settlers III

To by mogło być fajne, ale cóż, mam Windows Vista - nawet Dwójka Dziesięciolecie nie dała się uruchomić..


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ jĂ­mky BĂ­lina a okolĂ­ WAŁBRZYCH SZAMBO betonowe szamba Ciechocinek restauracje