Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#16 2009-03-26 15:17:35

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Różne gry

Kupiłam grę Atari - już nie pamiętam, ile lat temu słyszałam o tej firmie i o tym, że robi gry komputerowe...

Kupiłam "Tycoon City New York" i spędziłam przy nie wczoraj prawie cały dzień, bo za oknem były fale śniegu z deszczem na przemian z krótkimi przejaśnieniami.

Stwierdzam po raz n-ty, że gry są albo spokojne i nudne albo naładowane przemocą - nie ma nic pomiędzy, albo ja nie mogę trafić.

To jest dobrze zrobiona gra, z dobrą mechaniką gry, co do grafiki, to jest bardzo dobra na zbliżeniach, ale z nieco tylko większej odległości zacierają się szczegóły i obiekty są "zamglone".

Natomiast można się dowiedzieć trochę o Nowym Jorku, to znaczy o jego dzielnicach oraz najważniejszych, "zabytkowych" budynkach. Zabytek, 200 lat lub 100, hi, hi, hi,

Postacie mieszkańców są do oglądania z całkiem bliska, co im dobrze nie robi, bo grafika jest schematyczna, twarze powtarzalne, a co gorsza, też w ruchu postaci rozmywające się - nie jest to sprawa mojej karty, bo Settlersów mam jak na reklamie.

W grze budujemy Nowy Jork "od nowa" w ramach dzielnic, przy zgodności oferowanych budynków z zabudową dzielnicy, a naszym celem jest tworzenie finansowego imperium, posiadającego w mieście domy mieszkalne, restauracje, kawiarnie, sklepy, itd.

No cóż, co do tego budowania imperium finansowego, to jest to raczej poradnik "Jak NIE zostaniesz milionerem", ale ma to być przecież rozrywka, a nie zmagania z rekinami biznesu i Urzędem Podatkowym, jak w rzeczywistości.
Tu milionerem zostaje się łatwo i jest to miłe i zabawne przez pierwsze dwie godziny.

W sumie niezła gra do odprężenia, kiedy emocje są ostatnią rzeczą, której się potrzebuje.

http://img.gram.pl/upl/katalog/w3/200708311819081493.jpg


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#17 2009-03-28 03:34:48

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Różne gry

Przyszła znacznie wcześniej zamówiona gra "Civilization 4" Sida Meiersa, spędziłam przy niej kilka godzin - już zbyt późno na pisanie, więc tylko jedno zdanie:
efekt jak zwykle - nie umywa się do The Settlers VI. Ponad 50,00 złotych wyrzucone.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#18 2009-05-26 21:55:11

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Różne gry

Zamówiłam sobie kolejną grę - IMPERIUM ROMANUM.

Ściągnęłam demo, niestety tylko w wersji angielskiej - ale i tak spodobało mi się.
Są jakieś walki z barbarzyńcami, ale jak zapewnia poradnik z http://www.gry-online.pl, główny nacisk jest na ekonomię.
W demo można dojść tylko do pewnego poziomu rozbudowy osady, ale obiecują wiele różnych scenariuszy i modów gry.

Bardzo podoba mi się używanie "kamery" czyli obrót i poziomowanie obrazu - można swoją osadę oglądać naprawdę z każdej strony, w różnych planach. Z lotu ptaka wygodnie się stawia budynki, a oglądać je można z zupełnie płaskiej perspektywy, wrażenie jak zdjęcie rzeczywistych budynków.

Obywatele oczywiście mają swoje potrzeby i bywają niesforni - nawiasem mówiąc, gra (wydana w lutym 2008) bardzo przypomina The Settlers VI, w warstwie ekonomiczno-budowlanej. Oczywiście nie chodzi o styl budynków.


http://images3.gry-online.pl/galeria/galeria_duze2/704353921.jpg

http://images3.gry-online.pl/galeria/galeria_duze2/1791086312.jpg

http://images2.gry-online.pl/galeria/galeria_duze2/351848234.jpg


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#19 2009-11-15 13:41:49

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Różne gry

FABLE - ZAPOMNIANE OPOWIEŚCI

Skusiłam się na tę grę, bo wyglądało, że jest w niej sporo swobody w wybraniu własnej drogi - ale to złudzenie.

Czytam na różnych foradch, że gra jest bardzo krótka i zdumiewam się... no, ale ja nie gram w takie gry, nienawidzę walk, zręcznościówki nie bawią mnie wcale - a tu walka polega na szybkości klikania myszą + klawisze funkcyjne, w czym się gubię zupełnie.

I JESTEM WŚCIEKŁA na tę głupią modę "wojowania" oraz na twórców, że zamiast próbować kształtować gust odbiorcy lub zwyczajnie zainteresować się inną grupą odbiorców, nastawionych bardziej pacyfistycznie, tłuką łatwy pieniądz na powielaniu gier w stylu "tnij, rąb, strzelaj, zabij". BEZNADZIEJA.

W przypadku tej gry jest to wyjątkowo przykre, ponieważ poza walką gra jest zupełnie niesamowita. Klimat grafiki urzekający - nie jakość, ale właśnie klimat.
Na przykład moje alter ego stoi nad rzeką w porze zmierzchu - koloryt otoczenia, odgłosy przyrody, oraz coś nieuchwytnego, co "jest w powietrzu", sprawia, że mogę tak spędzić kilka minut, gapiąc się i nic nie robiąc... pomimo, że przyszłam w konkretnym celu, żeby złowić dużą rybę na konkurs wędkarski.

(W Galerii trzy screeny:  http://www.bialyjednorozec.pun.pl/gallery.php?cid=3  )

Uwielbiam noce spędzone nad rzeką, najchętniej w Sadach gdzie spokój jest naprawdę niezwykły, jak w zaklętym lesie...

Bardzo fajne są relacje bohatera z otoczeniem, a próby uwodzenia kobiet przezabawne!
Nie udało mi się ożenić go, bo nie jestem w stanie przejść pierwszej poważniejszej misji, odprowadzenia kupców do nowych lokacji. A bez misji nie ma kasy, a bez kasy nie ma domu, obrączki, itp. Chociaż na dom udało się zarobić ciężkim trudem - ale potem gra popycha jednak dalej, w Wielkim Lesie bandytów jest coraz więcej, a worków z pieniędzmi za ich zlikwidowanie coraz mniej albo wcale.
System doskonalenia się bohatera dobry, sposób poruszania się świetny - klawisz W wciśnięty > ruch do przodu + sterowanie myszą - i biegnę swobodnie drogą, jakbym to ja sama tam biegła, niesamowite!

W tych okropnych walkach użycie miecza jest łatwe, postać większość robi sama, ale kilku przeciwników dookoła i klapa, nie ma możliwości sprawnie obrócić się, unik to w rzeczywistości zrobienie fikołka przez głowę, nie zawsze jest gdzie, a w walce nie ma czasu na to, żeby przestać się bronić (klikać myszą) i sięgnąć do właściwej kombinacji dwóch klawiszy. System turowy byłby tu pewnie lepszy, ale wtedy zero realizmu...

Jednym słowem ja dalej przejść nie mogę, zresztą czytając poradnik od razu zrezygnowałam z planów skończenia gry, bo to wszystko jest zbyt okropne!
Chciałabym przejść tylko tę misję odsłaniającą nowe lokacje i pozwalającą zarobić trochę złota, oraz dającą możliwość ukończenia pobocznych zleceń od ludzi. Ale nie zdołam się nauczyć walki na tyle dobrze, żeby się to udało. Smutny

DLATEGO JESTEM WŚCIEKŁA na twórców - czy nie mogą chociaż do cholery zrobić dwóch ścieżek przejścia gry?!

Nie mówią już o moim "marzeniu" - pełnej, tak pięknej jak na przykład Fable, GRY DLA PACYFISTÓW!


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#20 2014-07-11 12:24:21

Arkady

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-11
Posty: 1
WWW

Re: Różne gry

nie grałem ale na pewno zobaczę co to jest

Offline

 

#21 2014-08-19 12:18:14

myszka96

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2014-08-19
Posty: 1
WWW

Re: Różne gry

teraz to już trochę starsza gra ale na moim kompie z grafiką zintegrowaną to w sam raz

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotels-world.pl ciechocinek sale konferencyjne santehservice msk