Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#1 2013-02-01 16:30:01

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

"Skille" z zestawu przedmiotów


Na oficjalnym Forum zadałam pytanie o cenę ekstrakcji run, a przy okazji dowiedziałam się czegoś, o czym nie miałam pojęcia, więc nawet nie miałam jak zaytać.
Pod tym względem ta gra jest do kitu, przy grach na PC mam zawsze obszerne instrukcje. 

A dowiedziałam się tego (rozdzieliłam akapity i inne takie, co by się dało czytać):

"Dobra, teraz pora na skille z setów - wersja rozszerzona do wpisu Klawesyna.
W RoMie, jak w wielu innych grach, są zestawy przedmiotów, których jednoczesne używanie daje dodatkowe bonusy. Tutaj są to najczęściej kombinacje ubrań (typu buty+spodnie+rękawiczki) czy biżuterii zwane właśnie setami.
Od 51 lvla są sety z których można wyciągnąć skilla - dodatkową umiejętność do używania (dokładnie to się nazywa umiejętność zestawu przedmiotów).
Najpierw zbiera się poszczególne elementy setu (sprawdzając czy jeszcze mają w sobie swoją część skilla), potem z tym idzie się do Dalanis na rynek.
Za fontanną naprzeciwko AH stoi dwóch NPC - jeden sprzedaje za pamiątki ekwipunek (właściwie to sprzedaje poszczególne elementy setów), a u drugiego wyciąga się z setów skille.
Gada się z nim, wybiera opcje wyciągnięcia skilla, pokazuje się sylwetka, na którą nakłada odpowiednie elementy setu.
Jak będzie całość, to pojawi się cena - akceptacja i już skill nauczony.
Przedmioty pozostają, tylko że drugi raz nie da się ich użyć do wyciągania skilla.
Teraz jeszcze należy uaktywnić skilla - kliknąć na trybik przy plecaku, wybrać "umiejętności setowe", z rozwijanego menu przeciągnąć skilla na aktywne pola i gotowe.
No prawie, jak to jest skill do aktywnego używania, to jeszcze przeciągnąć go sobie na pasek, aby móc używać."

https://board.runesofmagic.com/showthread.php?t=59612


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#2 2013-02-01 19:24:50

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: "Skille" z zestawu przedmiotów


Przeczytałam dziś o tym, co w poście wyżej, a teraz w grze zobaczyłam ogłoszenie na "światowym" i to było właśnie to, o czym mowa.

http://jednorozec.nazwa.pl/Y_Magazyn_Foto/RoM/Skill_zestawu.jpg

---------------
Dodam, że w Dalanis znalazłam BN-kę, która "wyciąga" skille - nazywa się Tatsy Turnbull  i stoi obok fontanny, na przeciw Domu Aukcyjnego, w Centralnej Dzielnicy.

Ostatnio edytowany przez amdep (2013-02-02 14:06:36)


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#3 2013-02-01 19:51:06

 Belldandy

Ekspert RoM

Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 10

Re: "Skille" z zestawu przedmiotów

dodam od siebie ze umiejętność można wyciągnąć z danej części setu tylko raz. po użyciu jest w przedmiocie informacja "Udostępniono umiejętność zestawu". a sety z umiejętnościami zaczynają się od 55 lvl nie od 51

Ostatnio edytowany przez Belldandy (2013-02-01 20:20:09)


Perun
Druidka/Strażniczka/Zwiadowca 77/61/29

Niech szczęście będzie z wami wszystkimi

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://jk-tlumacz.com.pl przegrywanie kaset vhs łódz Ciechocinek restauracje