Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#1 2012-08-23 02:27:32

 amberita

Gracz RoM

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 36

problemy techniczne

Mam prośbę Maya, jak tylko opuściłaś dzisiaj grę (tj, 23 sierpnia) to mnie kolejny raz wywaliło, a wpisując swój e-mail i hasło oraz klikając zaloguj, pozostaję nadal a tej stronie, zamiast przejść do gry. Podczas klikania zaloguj, strona wg  sie nie zmienia, tylko pojawia sie czerwony pasek pod "nie masz konta?....". Nie wiem co mam zrobić, poszukam może jeszcze czegoś na necie, pewnie trzeba zrobić tą reinstalację o której wszyscy mówili... Napisz mi jak mam to zrobić, proszę

Jeśli ktoś wie, co należy zrobić, albo miał taki przypadek niech odpowiada

Offline

 

#2 2012-08-24 20:52:32

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: problemy techniczne


Oj, żałuję, że wcześniej nie zajrzałam.

Pytanie podstawowe - grasz w przeglądarce, czy ściągnęłaś klienta gry?


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#3 2012-08-24 23:38:39

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: problemy techniczne


Szaman radzi sprawdzić, czy pomoże użycie opcji "Zapomniałam hasła" i utworzenie nowego hasła.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#4 2012-08-27 12:16:29

 amberita

Gracz RoM

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 36

Re: problemy techniczne

Problem znikł sam, tak niespodziewanie, jak niespodziewanie wystąpił. Aczkolwiek często mnie nadal ścina, a gra sama się aktualizuje, tak przynajmniej powiedzieli mi inni gracze, więc to nie może być przyczyną ciągłego wywalania mnie z gry. na necie natknęłam się na czynność: reinstalacja, jednak nigdzie nie znalazłam satysfakcjonującej informacji na ten temat, żadnego też poradnika jak to się robi. Ja gram na przeglądarce, nie ściągnęłam klienta gry, a w sumie nawet nie wiem dokładnie ja czym on polega i do czego służy.
Proszę o pomoc w tej kwestii.

Offline

 

#5 2012-08-27 13:37:48

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: problemy techniczne


Droga Bursztynko,

gra przez "klienta" a w przeglądarce to jak niebo i ziemia.    Najpierw zagrałam przez przeglądarkę - na moim małym laptopie praktycznie nie dało się grać. Szybko ściągnęłam program gry na laptopa.

Polega to na tym, że masz program na swoim komputerze, który w chwili uruchomienia automatycznie łączy się z internetem, z wybranym przez ciebie serwerem gry (Perun PvE).

Przeglądarkę masz zamkniętą, czyli odpada to, co zdarza się wszystkim przeglądarkom - chwilowy brak "mocy przerobowej".    Czyli zawieszanie i inne błędy.

Na stronie głównej w PRZEGLĄDARCE masz opisy co i jak, oraz tam pobierasz klienta:

http://www.runesofmagic.com/pl/pobierz-klient.html
Jeśli nie masz naprawdę dobrego łącza internetowego i świetnego komputera do gier, pobierasz to: Klient [4,6 GB]
Pobierasz, instalujesz, uruchamiasz i już.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#6 2012-08-27 16:45:30

 amberita

Gracz RoM

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 36

Re: problemy techniczne

Spróbuję dziś wieczorem mam nadzieję że się uda. Dzięki wielkie:*

Offline

 

#7 2012-08-28 19:55:49

 amberita

Gracz RoM

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 36

Re: problemy techniczne

Jednym słowem: masakra.  Dnia  wczorajszego, o godzinie gdzieś koło 2 w nocy rozpoczęłam ściąganie klienta gry ze strony podanej już wcześniej przez admin. Nie będę opisywać jakich katorg doświadczyłam. Po nocy bardzo "owocnej" w granie wstalam, nie opisując jak wkurzona, spoglądając na monitor na którym to ekranie pobieranie wynosiło ok 25% na pewno nie wiecej... Ok godziny 15 ogarnęła mnie euforia - skończyło się pomyślnie pobieranie, jednak to nie był koniec moich skrajnych uczuć. Pomijając to że musiałam dokonać paru kolejnych instalacji, bo wszystkie po angielsku, nie mogłam definitywnie określić czy są one potrzebne, nareszcie nadszedła kulminacyjna chwila- włączyłam klienta. I tu padłam na kolana- dlaczego to mnie spotyka?! Pojawiło się okienko, na nim pasek: pobieranie, oraz pasek: aktualizacja. Stwierdziłem że jeszcze to wytrzymam, nie takich poświęceń się dokonywało. Poczekałam ok 10 min aż obydwa paski doszły do końca. Wyskoczył komunikat po angielsku że wszystko przebiegło pomyślnie, po czym okienko znikło. Kliknęłam ponownie klienta mając nadzieję że to uruchomi w końcu grę. Oczywiście otworzyło się okienko jak wcześniej i 2 puste paski które zaczęły ponownie żmudnie się zapełniać. Co nas nie zabije to nas wzmocni! Poczekałam kolejne wspaniałe minuty aby dostać histerii, gdy wyskoczy komunikat: error, brak pamięci. Spokojnie otworzyła twarde dyski, poprzenosiłam parę folderów, na inne dyski by uzyskać wystarczająco wolnego miejsca dla ROM. Gdy to uczyniłam, komunikat nie zniknął, więc dałam ok, po czym czekałam jeszcze z 10 min by stwierdzić że oba paski jak wcześniej się zatrzymały, tak teraz stoją. Zamknęłam okno, wyłączyłam komputer. Jest teraz godzina 19.54, jestem troszkę wzburzona, dodatkowo wkurzając się na klawiaturkę w telefonie. Nie wiem kiedy mnie zobaczycie w ROM.
                          Mam nadzieję że chociaż kilka osób to przeczyta. Skończył się zapas cierpliwości.

Ostatnio edytowany przez amberita (2012-08-28 20:02:33)

Offline

 

#8 2012-08-28 20:42:29

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: problemy techniczne


Biedna Bursztynko,

to ile Ty masz wolnego na dysku?  Sorry, powinnam o to zapytać wcześniej.  Ale ponieważ ja mam wolnego połowę partycji D i 30% partycji C, to nawet mi na myśl to nie przyszło, niestety.  Jak również pytanie o inne parametry Twojego komputera.

Diagnostyki, tej najprostszej, używasz?  W wiersz polecenia wpisujesz dxdiag, pokazuje się dxdiag.exe, uruchamiasz i po minucie masz zapis - mój wygląda tak:

Time of this report: 2/10/2012, 12:38:56
       Machine name: SATELLITE
   Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_gdr.110622-1503)
           Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: TOSHIBA
       System Model: Satellite A660
               BIOS: Phoenix SecureCore Version 2.20
          Processor: Intel(R) Core(TM) i3 CPU       M 350  @ 2.27GHz (4 CPUs), ~2.3GHz
             Memory: 3072MB RAM
Available OS Memory: 2994MB RAM

          Page File: 1959MB used, 4028MB available
        Windows Dir: C:\windows
    DirectX Version: DirectX 11

I tak dalej. Istotne są pogrubione - i na moim laptopie nie mam z grą PRAWIE żadnych problemów, pominąwszy to, że ona nie lubi, jak się gra zbyt długo i sama wtedy wyrzuca do ekranu logowania.

Porównaj i będzie wiadomo, czy pograsz.

WAŻNE - dziś była aktualizacja, duża!  Każdemu się pokazała.  Ponadto, od czasu jak ja ściągnęłam grę, była jedna bardzo duża aktualizacja, większa niż dziś, oraz kilka mniejszych. 

Kiedy ja ściągnęłam klienta, też przy pierwszym uruchomieniu były najpierw aktualizacje - widocznie tak musi być, że wszystko idzie kolejno, Frogster nie zmienia wersji klienta, niestety.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#9 2012-08-28 21:28:18

 amberita

Gracz RoM

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 36

Re: problemy techniczne

Miejsca miałam na początku 12gb na jednym dysku, na reszcie wiele więcej ale wszystkie gry zapisuje na dysku operacyjnym, na razie nie mogę wejść na mojego kompa, zrobię to jak tylko będę mogła, mimo to już dziękuję:)

Offline

 

#10 2012-08-30 01:20:05

 amberita

Gracz RoM

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 36

Re: problemy techniczne

to moje są inne:
system operacyjny: windows 7 home premium 32-bitowy (6.1, komplikacja 7600)
nie ważny producent i model
procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2130 CPU @ 3.40GHz (4 CPUs), ~3.4GHz
pamięć: 4096MB RAM
plik stronicowania: 1764MB użytych, 538 dostępnych


mam coś nie tak?
a czy to normalne że jak klikam tą ikonkę runes of magic na pulpicie, włącza mi się ten klient, pobiera i aktualizuje, a jak dojdzie do 100% to pojawia się kolejne okienko z procentami, a później znikają obydwa i ponownie włącza się ten klient, to samo okienko i pobiera ponownie te aktualizacje? To tak każdą z osobna czy co? bo dziwnie to wygląda i dość długo trwa, ile mam czekać aż wszystko ściągnie, ile razy? masakra

Offline

 

#11 2012-08-30 10:59:56

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: problemy techniczne

Wielka szkoda, że nasz informatyk, Tańczącachmura, nie pokazuje się kilka dni, on by wiedział jak Ci pomóc.

Pamięci Twój komputer ma więcej niż mój, dobry procesor, karta graficzna przypuszczam jest pasująca do tego, nie wiem, co się tam w nim dzieje.

Oczywiście mając klienta zainstalowanego i tak możesz grać w przeglądarce, ale szkoda by było.  Jak Ci powiem, że każdy źle działający program najlepiej jest odinstalować i zainstalować ponownie, to mnie udusisz, więc lepiej poproszę, żeby któryś z panów się zarejestrował na Forum wreszcie, Szaman obiecywał,  Zavraen jest - ale obaj nie byli w grze wczoraj.

Co mi przychodzi do głowy - czyścisz regularnie, co dzień?

Używasz tego programiku:  http://www.piriform.com/ccleaner  albo podobnego?  Ja tego używam od lat, czytam, że z bezpłatnych to jeden z najlepszych i jest po polsku. 
Ma zarówno czyszczenie "normalne" plików tymczasowych i innego śmiecia tworzonego przez Windows, jak i czyszczenie rejestru.

Ekran gry ma wyglądać tak:

http://jednorozec.nazwa.pl/Y_Magazyn_Foto/Screeny/RoM_ekran.jpg


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#12 2012-08-30 22:34:55

 Hejmdal

Gracz RoM

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-25
Posty: 21

Re: problemy techniczne

Witam. Jeżeli dobrze rozumiem to po uruchomieniu ROM następuje upgrade klienta i pokazuje ci się okno ze zdjęcia powyżej i następuje tu kolejne pobieranie i aktualizacja? i po jej zakończeniu nie możesz dać rozpocznij grę? Czy ściągnęłaś pełną wersje gry czy tą okrojona? Aha i jeszcze jedno, czy po tym jak pojawił się komunikat o błędzie poprzez brak miejsca na dysku po ponownym uruchomieniu aktualizacji program zaczął pobieranie i aktualizowanie czy nie??

Ostatnio edytowany przez Hejmdal (2012-08-30 22:38:41)


Świat >>> Perun
Hejmdal >>> wojownik / czempion
Ereborr >>> kapłan / czempion

Offline

 

#13 2012-08-31 13:09:59

 amberita

Gracz RoM

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 36

Re: problemy techniczne

Moi kochani współgracze wczoraj w nocy, a raczej już dzisiaj grałam przez klienta !!!
Jak zwykle wyłączyłam klienta i rozpoczęło się pobieranie i aktualizowanie, tym razem kiedy paski doszły do końca, ikonka "rozpocznij grę", mojemu szczęściu nie było końca wyłączyłam klienta, włączyłam jeszcze raz aby się przekonać czy wszystko jest ok. Rozpoczęłam grę i ani razu mnie tym razem nie wywaliło. Dziękuję maya za pomoc
Mam nadzieję że więcej facetów zainteresuje się tym forum, bo gdy są naprawdę potrzebni to ich nigdy nie ma:) oczywiście pomijając hejmdala, który podjął temat, choć trochę późno, ale zawsze to coś!
Mam nadzieję że już nie będę miała większych problemów z ROM, ale jak coś się stanie, wiem że mogę na was liczyć:*

Offline

 

#14 2012-08-31 13:34:47

 Hejmdal

Gracz RoM

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-25
Posty: 21

Re: problemy techniczne

Wiele to nie pomogłem ale polecam się na przyszłość...oby w mniej nieprzyjemnych problemach. Cieszę się, że się udało.


Świat >>> Perun
Hejmdal >>> wojownik / czempion
Ereborr >>> kapłan / czempion

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Wilamowice to producent BetonovĂŠ jĂ­mky BĂ­lina a okolĂ­ Ciechocinek hotele spa