Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#406 2012-06-26 17:38:32

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map


Z Peruwiańczykiem gadałam po angielsku.  Na panelu mojego plemienia, gdzie są plemiennie ogłoszenia, są takie zapisy:

  "I am looking for Players to play together. I invite Players who prefer to fight with bears  or  penguins than other  Players.
>>>>> I am from Poland. To speak English, I use Google Translate.     me too Azu  A.


Azu to ja - mam nick Azurra, a Peruwiańczyk to Amoro, podpisany A. 


Rozumiem, że nie masz czasu....  ja mam go nadmiar.  Szkoda, że nasze życie jest tak kretyńsko zorganizowane.  To wszystko przez to, że to faceci rządzą.  Oni nie mają pojęcia o życiu.   

Miałam zrobić szybką mapkę, z zalaniem wodą w Edytorze i wtedy Ci odpisać. Ale mapka jakoś nie chce sama się zrobić, choć ją zaczęłam, a jak Ty nie masz czasu, to ja mam więcej czasu na jej zrobienie. 

Żebyś potem zrobiła do niej podnoszenie terenu i questy. 


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#407 2012-06-26 22:35:02

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map


Twój angielski jest wyborny
podniosę teren i zrobię te 'wydziwnione', ale pomysł i myśl przewodnia należą do Ciebie!
zrobię to, o co mnie poprosisz ...

Offline

 

#408 2012-06-27 13:02:22

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

sisi napisał:


Twój angielski jest wyborny
podniosę teren i zrobię te 'wydziwnione', ale pomysł i myśl przewodnia należą do Ciebie!
zrobię to, o co mnie poprosisz ...


Nie żartuj! 
Ale przykładam się do tego, najpierw tłumaczę z polskiego na angielski, to co wyjdzie wklejam i tłumaczę znowu na polski - i tu zazwyczaj dostaję furii, bo nie mam pojęcia, skąd "on" bierze takie tłumaczenia!

Hi, hi,
dobrze, coś wymyślę, było by fajne coś w klimacie Baśni z 1001 nocy, mapę zaczęłam w klimacie NA...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#409 2015-06-29 11:48:24

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

Usunęłam z mapki różne ułatwienia, w tym obniżyłam poziom zamku, katedry, magazynu i rynku...

Na samym początku jest testowy quest z odpływającym statkiem, nie powiązany z niczym, wszystkie questy są stłoczone bez sensu jeden za drugim - żeby przetestować.

Chciałam obejrzeć do końca, ale nie miałam czasu, więc wysyłam nie sprawdzoną całkowicie.

Męczy mnie pogoda, zbyt zmienna jak na moją meteoropatię... czytałam, że w innych krajach ludzie się dziwią, czemu w prognozach pogody w Polsce podawane jest ciśnienie atmosferyczne.

A ja się dziwię, że ich nie uczą, jaki to ma wpływ na organizmy żyjące na Ziemi.

http://jednorozec.nazwa.pl/Y_Magazyn_Fo … ng_bis.zip


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#410 2015-06-29 22:17:21

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

dzieki za mapke   
widze, ze dbasz zebym sie nie nudzila 

u nas tez fatalna pogoda, choc dzisiaj jakby lepiej, ale wczoraj to byla katastrofa... tymczasem.

Offline

 

#411 2015-07-02 12:10:35

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

sisi napisał:

dzieki za mapke   
widze, ze dbasz zebym sie nie nudzila 

u nas tez fatalna pogoda, choc dzisiaj jakby lepiej, ale wczoraj to byla katastrofa... tymczasem.

Fala upałów przesuwa się z zachodu na wschód...

W weekend u nas ma być 30, a w poniedziałek, wtorek nawet 34 stopnie w centrum...

Moje mieszkanie jest absolutnie nie dostosowane do takiego czegoś, zainstalowałam rolety na oknach mojego pokoju, żeby chociaż słońca nie dopuścić, bez tego bym chyba nie przeżyła.

Bardzo źle znoszę wysokie temperatury, zawsze tego nie lubiłam, a wiek powoduje, że organizm robi się całkiem "niewydolny" przy upałach. 
Już nie wychodzę na ulicę, bo 2 razy zdarzyło mi się zemdleć - bez utraty przytomności.  Ale "ani rączką, ani nóżką".


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#412 2015-07-04 11:49:08

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

ja tez! ... u nas w tej chwili mamy 32 stopnie. 2 tygodnie temu mielismy 18... trzeba przeczekac.
trzymaj sie i tymczasem,

p.s.
mapke obejrzalam i rozegralam, szkoda ze niedokonczana, bo masz fajne pomysly.

Offline

 

#413 2015-07-13 12:18:44

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

sisi napisał:

ja tez! ... u nas w tej chwili mamy 32 stopnie. 2 tygodnie temu mielismy 18... trzeba przeczekac.
trzymaj sie i tymczasem,

p.s.
mapke obejrzalam i rozegralam, szkoda ze niedokonczana, bo masz fajne pomysly.

U nas też kilka dni już chłodnych, z deszczem, ale co gorsza, z bardzo niskim ciśnieniem.

Ta huśtawka pogodowa mnie wykańcza....

A do tego jakieś inne nieprzyjemności...

A co do mapki, to, Moja Droga,  miałaś ją obejrzeć pod kątem poprawienia skryptu do dokończenia...  

Zaczęłam robić mapkę, ale zapał mi minął przez zły nastrój... nie mam weny przez to.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#414 2015-09-06 14:56:33

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

Witaj Anno-Mario,
u nas jest juz zimno i to od dobrych kilku dni. czuje sie nadchodzaca jesien, a i temperatury ponizej sezonu.
w zwiazku z powyzszym zajarzalam do twojej mapy i oto pierwszy statek na wodzie:
www.artceramika.eu/thesettlers/S6_AMa/W … king_3.zip

questy finezyjnie nakladaja sie na siebie, pomysl fajny, wiec zabralam sie do roboty...
przerobilam nieco port i nie wiem czy Ci sie spodoba, ale nie mialam lepszego pomyslu.
kosciol ID1 bym poprawila, bo stoi na drodze do kamieni i niszczy sie wiele drzew, a jest ich tak malo...
czekam na ciag dalszy oczywiscie, czyli kolejne questy gdzie bede mogla wtracic swoje trzy grosze, jak i dalsza czesc historii.

serdecznosci, si.

maly smaczek wiecej:
www.artceramika.eu/thesettlers/S6_AMa/W … ing_3a.zip

Ostatnio edytowany przez sisi (2015-09-06 21:58:13)

Offline

 

#415 2015-09-07 18:50:37

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

sisi napisał:

Witaj Anno-Mario,
u nas jest juz zimno i to od dobrych kilku dni. czuje sie nadchodzaca jesien, a i temperatury ponizej sezonu.
w zwiazku z powyzszym zajarzalam do twojej mapy i oto pierwszy statek na wodzie:
www.artceramika.eu/thesettlers/S6_AMa/W … king_3.zip

questy finezyjnie nakladaja sie na siebie, pomysl fajny, wiec zabralam sie do roboty...
przerobilam nieco port i nie wiem czy Ci sie spodoba, ale nie mialam lepszego pomyslu.
kosciol ID1 bym poprawila, bo stoi na drodze do kamieni i niszczy sie wiele drzew, a jest ich tak malo...
czekam na ciag dalszy oczywiscie, czyli kolejne questy gdzie bede mogla wtracic swoje trzy grosze, jak i dalsza czesc historii.

serdecznosci, si.

maly smaczek wiecej:
www.artceramika.eu/thesettlers/S6_AMa/W … ing_3a.zip

Witaj Sisi  
cieszę się, że pogoda skłoniła Cię do zajrzenia do mapy.   
U nas dziś jest zimno, wczoraj było chłodno, ale tak "normalnie", a dziś cały dzień zimno, ok. 10-12 stopni, do tego mokro i był bardzo silny wiatr.  Ucichł ku wieczorowi na szczęście.

Cieszę się również, że pomysł Ci się podoba - skojarzyły mi się dwie historie:  - coraz bardziej uznawana za fakt, wyprawa Wikingów do Ameryki, oraz... film "Trzynasty Wiking", czy jakoś tak... Banderas grał głowną rolę.   Całkiem jak Hakim na północnej mapie.

Dziś, chyba przez tę pogodę, mam jakiś zły dzień, z niczym nie mogę zdążyć, więc pewnie do mapy zajrzę jutro - nie chcę zaglądać, kiedy nie mam więcej czasu.

Pozdrówka i miłego tygodnia  
A.M.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#416 2015-09-07 23:23:35

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

... jasne, że tak; jak tylko jest czas i ochota, inaczej nie ma sensu. nie widziałam tego filmu... warto?

a tak poza tym to sama budujesz piękne statki, które śmigają po morzach i oceanach  .  widziałam...
miłego tygodnia ( u nas tez jest paskudnie, zimno... brrr), tymczasem, si.

Ostatnio edytowany przez sisi (2015-09-07 23:25:17)

Offline

 

#417 2015-09-08 13:12:38

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

Film jest przedstawiony tu:
http://www.filmweb.pl/film/Trzynasty+wojownik-1999-775#
są też zdjęcia, itp.
A w innym miejscu jest taki krótki opis:

"Ahmed Ibn Fahdlan ( Antonio Banderas) zostaje mianowany ambasadorem i wysłany z misją dyplomatyczną na krańce cywilizowanego świata.
Podróżując po ówczesnej Europie, spotyka grupę 12 tajemniczych wojowników. Są to Wikingowie z królestwa Hrothgara.
Przewodzący wojownikom poseł , opowiada Ahmedowi o plemieniu kanibali, którzy dziesiątkują ich królestwo.
W/g starej legendy Wikingowie odnoszą zwycięstwo dopiero wtedy, gdy dołączy do nich trzynasty wojownik... "
Opowieść o lojalności i odwadze, z tych, które lubię - tak samo, jak uwielbiałam westerny, te stare, prawdziwe.

Wczorajszy dzień u nas, to był zupełnie koniec listopada, 10-12 stopni, porywisty wiatr i deszcz.  Nie wychyliłam nosa z domu.
Dziś nieco lepiej całe 3 stopnie cieplej   i czasem wygląda słońce.

Otworzyłam mapę w grze, obejrzałam troszeczkę - cudne są te pogaduszki wieśniaków!

Stara chatka zwraca uwagę, ale szkoda, że nie każdy zauważy takie coś - może by takich leniuchów, stojących sobie np. przed... hmmmm... było by cudnie przed tawerną... w każdym razie na ziemiach Gracza.
Może tak jak na innej naszej mapie, "kazać" Graczowi postawić tawernę w określonym miejscu..  tam tez była to tawerna
Hmmmm...  o ile pamiętam, można zablokować teren, ale czy można go potem odblokować... Na tamtej mapie tawerna jest przy drodze i zadanie jest postawione na początku, tutaj to by nie miało uzasadnienia logicznego...      


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#418 2015-09-08 18:33:58

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

... czemu chcesz upijać moich szkutników?
chyba nie doczekałaś 'wodowania' statku   

tutaj jest bardziej rozbudowana wersja, niestety, przydzielenie 'TL_WORKER_BUILD' powoduje błąd w programie i inne funkcje typu 'move settler' nie chcą  później działać. jak im włożyć młotek do ręki? nie mam pojęcia .
http://www.artceramika.eu/thesettlers/S … ing_3b.zip

http://www.artceramika.eu/thesettlers/S6_AMa/S6_szkutnicy.jpg

u nas trochę cieplej, ale też paskudnie.
rzucę okiem na film, może być ciekawy, i też bardzo lubię westerny, w tym 'spagetti' (najlepszy: "Dobry, zły i brzydki"), i nawet Tarantino sprawił mi swoim filmem dużą przyjemność, bardzo dużą...

tymczasem, si.

Ostatnio edytowany przez sisi (2015-09-08 19:05:33)

Offline

 

#419 2015-09-08 20:50:53

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Edytor map

Ha, ha, ha, no nie, kolejna wersja?  

Bardzo dobrze, cieszę się, że znowu Cię to bawi.

Ale w takim razie z przenoszeniem kościoła w inne miejsce zaczekam, na kolejną wersję.

Oczywiście, że nie doczekałam wodowania, obejrzałam jakieś 10 minut gry.   No wiesz... taka była historyczna prawda, z tym upijaniem...

Szkutnicy muszą się obyć bez młotków, wynika z tego, szkoda, że chyba i na niemieckiej stronie ustały intensywne prace nad mapami i nad skryptem - może i na młotki ktoś by coś wymyślił.

Mam fatalny nastrój, ale już mi się troszkę poprawił teraz   później zajrzę do nowej mapy, to mi też dobrze zrobi.

PS.
Coś mnie naszło, sprawdziłam daty... pierwszy post w tym wątku jest z lutego 2009 roku... "kopę lat"..


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#420 2015-09-09 06:03:45

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: Edytor map

... ach ten czas, szybko płynie i przyspiesza coraz bardziej. fajne czasy były kiedyś ... i nie ma to nic wspólnego z wiekiem, chociaż, kto wie...? 

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://lukaszsurma.pl/ https://dreseo-opole.pl/ ciechocinek sale konferencyjne santehservice msk