Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#1 2009-04-17 13:28:14

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

O grze Patrician

Z miesiąc temu kupiłam "używaną" grę "Patrician III", na szczęście tylko za 8,00 złotych.

Nie "poszła" na Windows Vista, bo robiona dla Win 98 (!!) więc odłożyłam - ale parę dni temu spróbowałam ustawienia na zgodność z XP i "poszła".

Samouczek zachęcający - grafika prosta, niby trójwymiarowa, ale to tylko rysunek imitujący trójwymiarowość, nie ma zbliżeń, nie obrócisz widoku, ale teoretycznie powinno być coś do roboty - jesteś młodym kupcem a Lubece, masz jeden okręt, a Twoim celem jest rozwój "firmy" poprzez handel z innymi miastami Hanzy oraz udział w rozbudowie miasta.
W samouczku masz na starcie 100.000,- dukatów, a zależnie od rozdziału samouczka Twój okręt ma odpowiedni wyposażenie, w tym również 8 katapult na piratów. Po drodze są listy od "kuma" możesz skorzystać z jego usług i wybrać pannę, wziąć ślub, a w posagu dostajesz drugi okręt, z towarem.
Bogacisz się, wszystko się układa.

A w grze, jest dokładnie, absolutnie i całkowicie odwrotnie!

Masz na start tylko 30.000,- dukatów, Twój okręt nie ma kapitana i nie możesz znaleźć wolnego i chętnego do służby przez ponad trzy lata czasu gry (dłużej nie wytrzymałam), na Twój okręt stale napadają piraci a ma on tylko 4 małe katapulty i nie możesz się obronić, nie możesz kupić broni (w samouczku ani pół słowa o tym), kiedy budujesz w mieście warsztat, na przykład kuźnię, czy cegielnię, to okazuje się, że zabija cię wysokość podatków i musisz je burzyć, żeby nie zbankrutować (cena produkcji jednostki towaru jest wyższa, niż średnia w mieście i trudno coś sprzedać).

Jednym słowem - dobrze, że ta staroć nie jest wznawiana, bo to nie rozrywka, tylko znęcanie się autorów nad graczem!


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#2 2009-05-24 00:18:17

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: O grze Patrician

Wsiąkłam w to cholerstwo - "Patrician III". Mam już pozaczynane ileś gier, ściągnęłam poradnik i wciąż nie mogę tego rozegrać tak, jak bym chciała, to znaczy bez walk moich okrętów z piratami.

Mam swoje "kantory" w Lubece, Bremie, Hamburgu, Toruniu i Kolonii - w każdym przypadku jestem na podobnym etapie, kiedy gra niedwuznacznie daje do zrozumienia, że poza handlem morskim powinnam coś  w rodzinnym mieście wybudować, żeby mogło się ono rozwijać.
No i zaczyna się ...

Moje okręty nie mogą już swobodnie krążyć między portami, muszą wciąż wracać do macierzystego portu, żeby zabierać moje towary i sprzedawać z zyskiem w innych portach, bo na miejscu ceny są niższe niż kosz produkcji.
A na morzu napadają piraci - walka z piratem, nawet wygrana, to potem postój w porcie i naprawa statków, bywa, że przez 20 - 40 dni czasu gry!
A podatki lecą CO TYDZIEŃ! Nie pływasz - nie zarabiasz na podatki i co tydzień tracisz kwotę tym większą, im więcej masz warsztatów i domów na wynajem. Prosta i przeraźliwie krótka droga do bankructwa!
Na forum gry ludzie się radzą, jak przejść z Patrycjusza do Burmistrza, albo nawet z Burmistrza do Starszego Gildii Kupieckiej - czyli można przejść dalej, ale ja nie potrafię!!!

Okropnie to jest frustrujące!


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#3 2009-06-13 20:52:50

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: O grze Patrician

Coraz bardziej żałuję, że w grze "Patrician III" są nie wiadomo po co piraci i to w zdecydowanie nadmiernych ilościach!
Dzięki tej grze wróciłam do starych zainteresowań - historią i geografią.

To północna część Morza Bałtyckiego, na tej mapie nie ma jeszcze kilku miast hanzeatyckich, w tym Parnawy (Parnau) - północny róg Zatoki Ryskiej. Jest Reval - obecny Tallin, a także Rugenwalde - czyli nasz Słupsk! 
Na wschodzie mapy, tu niewidoczne, są jeszcze miasta Ładoga (tam, gdzie obecnie Leningrad) i Nowogród - to miasto zachowało swoją nazwę do dziś.
To stan z początku XIV wieku, potem Związek Hanzeatycki rozrósł się do 160 miast i stał się handlową i polityczną potęgą. Wypowiedział nawet wojnę Danii i wygrał ją, zmuszając duńskiego księcia do przyznania Hanzie przywilejów handlowych. Ostatni zjazd Związku Hanzeatyckiego odbył się - w bardzo już skromnym składzie - w 1669 roku!


http://www.jednorozec.nazwa.pl/Y_Magazyn_Foto/_Do_Forum_Senior_bis/hanza-pln_cr.jpg


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#4 2009-06-15 17:58:54

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: O grze Patrician

Na jakimś forum znalazłam obrazek, którego nie mogę mieć, bo nie zrobiłam zrzutu ekranu, a to zdarzenie jest jednorazowe...

http://forums.civ.org.pl/misc.php?action=downloadfile&FileID=1851

A to wnętrze tawerny, w której się zatrudnia marynarzy i czasem kapitanów:


http://www.fototube.pl/pictures/0001.bmp


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#5 2015-01-16 15:35:32

buksaadas

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-16
Posty: 1
WWW

Re: O grze Patrician

To moja ulubiona gra

Offline

 

#6 2015-02-23 21:49:34

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: O grze Patrician

buksaadas napisał:

To moja ulubiona gra

Pisałam o tej grze w 2009 roku...  nadal ją mam, na najnowszym komputerze, czasem zaglądam.

To była naprawdę świetnie zrobiona gra, natomiast kolejna, Patrician IV,  to porażka, niestety. 

Ale gram w MMO...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#7 2018-09-21 16:27:43

SAFFORT

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2018-09-21
Posty: 1
WWW

Re: O grze Patrician

jedna z bardziej wciągających gierek


SAFFORT – to internetowy sklep z sejfami, w którym możesz znaleźć sejfy do domu i biura. Sejfy na broń oraz sejfy luksusowe. A to wszystko w bardzo konkurencyjnych cenach. Sprawdź naszą aktualną i atrakcyjną ofertę sejfów luksusowych dostępną na stronie: https://www.saffort.pl/sejfy-luksusowe

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://aptekapapaya.pl/ http://www.informacjebydgoszcz.pl/ Ciechocinek hotele spa zawór do baterii wrocław