Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#1 2009-06-08 11:16:13

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Ogólnie o grach i graczach

Znalazłam w Necie artykuł, pod ciekawym tytułem: "Czy powinniśmy obawiać się gier komputerowych?"
http://www.astercity.net/~asfodel/dyplom/dyplom.htm

Ja się nad tym zastanawiam od wielu lat, zanim sama dotknęłam jakiejkolwiek gry (poza pasjansem, bo to nie jest gra), a teraz, kiedy sama się tym bawię, zastanawiam się tym bardziej.

Większość oferowanych gier jest STRASZNA!
Oczywiście nie w kontekście ich grafiki, mechaniki, "grywalności", itp. - straszne są same założenia, pomysły na grę. Straszna jest ilość zawartej w nich przemocy, straszne jest to, że znajdują  nabywców i to właśnie te najbardziej krwawe najwięcej!

Wiadomo, że faceci mają skazę genetyczną i potrzebują nadal adrenaliny, chociaż czasy, kiedy to miało sens minęły - miejmy nadzieję bezpowrotnie - a ewolucja nie nadążyła za zmianą naszego trybu życia.

Ale czy w związku z tym, należy im dostarczać "rozrywki" tego rodzaju jak wojny, walki, itp.? Czy tej potrzeby adrenaliny nie można zaspokoić w inny sposób?  Można, oczywiście - ale to by wymagało od twórców znacznie większej wyobraźni...

W warunkach pokojowych nadal istnieją zagrożenia, a poza tym, nadal można wyprawiać się w Himalaje, puszcze Amazonii, szukać wraków na dnie morza, itd., itp.

Dlaczego nie wykorzystuje się tego typu tematów, a tylko stale te obrzydliwe siekaniny??

Bo gry tworzą sami faceci, oni tak mają?

A może dlatego, że polityków nie obchodzi, "w co się bawi" społeczeństwo, byleby pozwalało sobą manipulować??


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#2 2009-06-08 18:58:30

Ed.

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-25
Posty: 6

Re: Ogólnie o grach i graczach

Hellou xD

Według mojej opinii wszystko zależy od tego co a się w głowie a nie w du&^@ .
Tak naprawdę wszystko zależy od rodziców jak wychowają swoje dziecko/ci , to raczej samo przez się rozumie .
Osobiście lubię gry typu Assassins Creed czy wojenne strategie w których się coś dzieje czy np. prze genialna gra Mass Effect , od czasu do czasu pograć w grę gdzie leją się hektolitry krwi i nie wychodzę na ulicę z bronią zabijać ludzi bo tak jest w grze

Moim osobistym zdaniem nie ma co się "obawiac gier komputerowych" bo wszystko zależy ode mnie i od moich rodziców na jakich wartościach zostałem/ne wychowany co co trzeba szanować i pielęgnować  <--( to to w przenośni bo ja to już staaary jestem ;p ) Trzeba tez pamiętać ze to jest tylko gra nic więcej

Ostatnio edytowany przez Ed. (2009-06-08 19:00:45)


Live... or die trying

Offline

 

#3 2017-08-28 10:06:01

profilesaffort

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2017-08-28
Posty: 1
WWW

Re: Ogólnie o grach i graczach

Przyda się


Sejfy domowe są nieduże, nie posiadają certyfikatów bezpieczeństwa potwierdzających poziom ochrony przeciwogniowej i antywłamaniowej, ale chronią trzymane w nich kosztowne rzeczy przed złodziejami.

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Jasło BetonovĂŠ JĂ­mky Chomutov weekend spa ciechocinek