Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#1 2010-02-20 03:04:26

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

S5 - Mapy autorskie

Zrobiłam mapkę do obejrzenia w "Legendach" - Edytor jest w katalogu "extra2".  Jest przedziwny. W  nim bezpośrednio jest skrypt i nawet ma funkcję "Testuj skrypt" - ale to dlatego, że jest to chyba wszystko baaardzo proste, by nie powiedzieć prostackie....

Jest załączona mapa przykładowa i można ją sobie obejrzeć w grze jak również w Edytorze. W skrypcie jest na górze uwaga, żeby nic nie zmieniać - oczywiście można sobie skopiować, tylko że nie ma co!

Mapy własne są w:
C:\Program Files\Ubisoft\Blue Byte\The Settlers - Dziedzictwo Królów\extra2\shr\maps\user

Cała zabawa to walka - nic poza tym. 
Bardzo się namęczyłam szukaniem słowa, które by odpowiadało "Trade Contact" z szóstki - ale tam chyba nie ma stosunków handlowych!
Przez analogię - w przykładzie jest "SetHostile", zastosowałam "SetFriendly"- nadal nie ma gracza SI w zakładce "Dyplomacja", ale przynajmniej gra działa normalnie, a przy innych określeniach kasowało wszystkie dobra, identycznie jak w szóstce - charakterystyczne dla błędu skryptu - a właściwie nie skryptu, bo test był tu "Lua OK" - błąd polega na tym, że gra nie umie odczytać nieznanego sobie słowa...      

Przypadkiem trafiłam na "dummy":
http://img85.imageshack.us/img85/9563/dummy.png

a tu jest mapka:
http://www.voila.pl/126/u6try/

Acha, ponieważ nie cierpię tej czerni i stale zasłoniętych terytoriów, zastosowałam sztuczkę z wstawieniem "swojego" budynku. 
Graj powoli, to doczekasz do obserwacji zachowania Gracza SI - po ok. 2,5 godzin gry...
Jedyny dowód na to, że coś w tej grze działa "samo". Ale nie ma porównania z szóstką...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#2 2010-02-20 13:20:04

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S5 - Mapy autorskie

Anno-Mario, chyba zapomnialam Ci powiedziec, ze ja nie lubie S5...
mape jednak pobralam, obejrze wieczorem....  ale w to mnie nie wciagniesz

Offline

 

#3 2010-02-20 14:17:36

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S5 - Mapy autorskie

sisi napisał:

Anno-Mario, chyba zapomnialam Ci powiedziec, ze ja nie lubie S5...
mape jednak pobralam, obejrze wieczorem....  ale w to mnie nie wciagniesz

Hi, hi, hi,

wcale nie będę próbowała! Ja też nie lubię Piątki, to była tylko ciekawość, wiesz, taki krótki skok w bok, żeby zobaczyć, czy Hakim naprawdę jest taki najlepszy czy może są lepsi...       

No i nie ma lepszych, przynajmniej na razie!

Porównanie wpisałam w wątek o Siódemce, bo w tym kontekście mi to pasowało...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#4 2010-02-20 19:52:39

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S5 - Mapy autorskie

Do gry jest dołączona "instrukcja" do skryptu, znalazłam tam nadanie imienia SI, ale oczywiście nie działa!

Ja się z tymi skryptami nie dogadam...


SetPlayerName (_playerId, _name)

      Set player name displayed in diplomacy window.
      Parameters
      _playerId    Number with the id of the player
      _name    String containing name of player if nil name is removed from diplomacy window


a jedyne pasujące miejsce w skrypcie to:

------------------------------------------------------------------------------
function InitDiplomacy()

end


I nic! 

Ty lubisz skrypty, to sobie na to popatrz, możliwe, że coś się przyda do Szóstki, to znaczy nie wprost się przyda, ale coś objaśni...  przy każdym jest krótki opis, ale oczywiście po angielsku...   


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#5 2010-02-21 00:28:53

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S5 - Mapy autorskie

obejrzalam mape
nawet ja wygralam z tymi 30000 gliny
ladna mapa, grafika w S5 jest jednak bardzo dobra, glownie tekstury, ale zawartosc merytoryczna, to juz nie to.
w normalnych kampaniach sa takie przygodowe scenariusze. handel i dyplomacja sa szczatkowe. mozesz zakupic na przyklad kamien jesli ci go brakuje za iles tam siarki, zelaza, czy zlota. ale to wszystko...

dzieki, relaksujaca byla ta mapka. mila.
skrypt w wolnej chwili, ale niczego nie obiecuje ...

Offline

 

#6 2010-02-21 02:51:47

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S5 - Mapy autorskie

Tekstury kamienia są świetne - tego mi brakuje w Szóstce, tekstura, która na płaskim terenie robi wrażenie nierównej, ostrej skały. ciekawe, dlaczego nie mogli tych tekstur przenieść...
Trawy też jest tu tyle rodzajów, że nawet nie zdążyłam wypróbować - między innymi trawa z kwiatami, to oczywiście w Szóstce lepsze, ale za to tu jest trawa z liśćmi, idealna na podszycie lasu liściastego..

Ale akcja to tylko skrypt, a w Szóstce nawet bez wynalazków Mapperów można było w samym Edytorze już sporo zrobić. A z tego co jest teraz, jeszcze połowy nie wypróbowałam - co prawda głównie ze względu na niepewne tłumaczenie....   


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#7 2010-02-21 14:07:00

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S5 - Mapy autorskie

zajrzalam do skryptu na chwile, ale powiem szczerze, ze niewiele rozumiem. lua ta sama, ale sposob zapisu itd nic mi nie mowia. poraz kolejny trzeba by to rozgryzc, aj. czy sa jakies tutoriale po angielsku?

na tamtym forum 'Yeti' oferowal pomoc przy tworzeniu map. moze warto sie tam zglosic.
jedyne co wynalazlam to

Display.SetPlayerName("Name")

zamiast SetPlayerName ale mi to nie dziala, moze z powodu budynkow z ID1 na terytorium ID2?

Offline

 

#8 2010-02-21 14:23:14

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S5 - Mapy autorskie

Nie sądzę, żby to była wina tych budynków - tam przecież nie ma czegoś takiego jak terytorium.

A propos terytorium - właśnie na "pierwszym" forum tłumaczyłam, jak się je wyznacza, jakiś młody chce zrobić mapę, ale oczywiście NIE zaczyna o wertowania Instrukcji..    

Acha, jeszcze z tamtego forum - zamieściłaś obrazki, te "dummy" - przy obrazku jest "Plik pobrano 119 razy" a przy mapie - 48 razy.  Te obrazki mieszają im w głowach, wiesz, to nie jest pokolenie, które czyta...   


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#9 2010-02-21 14:41:59

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S5 - Mapy autorskie

to chyba nie tak.
obrazek jest pobierany za kazdym razem kiedy ktos otwiera i czyta post. czyli ten post przeczytalo 119 osob (lub przejrzalo) a 48 razy mapa zostala pobrana.

tez sie dopisalam, a co tam... (niech sie cos ruszy wreszcie)
moze bys wrzucila tam ten kawalek skryptu z wikingami tlumaczac jak to sie robi? mozna troche 'zamieszac', hmmm?

Offline

 

#10 2010-02-21 15:06:44

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S5 - Mapy autorskie

czy sa jakies tutoriale po angielsku dla S5?

Offline

 

#11 2010-02-21 16:14:47

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S5 - Mapy autorskie

sisi napisał:

czy sa jakies tutoriale po angielsku dla S5?

Nie mam pojęcia - wiesz, ja też nie przepadam za Piątką, to tylko odskok od trudnej mapy, którą sobie wymyśliłam a teraz nie chce mi się jej robić...   

Bo żeby była dobra, potrzebna jest masa questów, z zastosowaniem Reward wyłączającego questy inne niż ten już "triggnięty"     

Inaczej mówiąc, jak już załatwisz sprawę z jednym SI, to żeby następne odwiedzone nie proponowały Ci tego samego....  ogromna robota, za każdym razem trzeba zrobić od razu całą sekwencję a potem całą sprawdzić w grze, mapa duża, trochę trwa to bieganie nawet na "trzecim biegu", w dodatku, żeby wszystkiego nie zepsuć, nie chcę przestawiać za każdym razem całej kolejności...

No i dlatego zajęłam się prostą mapą, w której nie da się zrobić questów! 


Obrazki  >  acha, rozumiem!   


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#12 2010-02-22 01:11:00

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S5 - Mapy autorskie

jej, bedzie mapa?
juz sie ciesze.
za mna wlecze sie to grypisko, ale  p o w o l i  powracam do zdrowia .
zatem czekam

Offline

 

#13 2010-02-22 03:16:40

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S5 - Mapy autorskie

Wiadomo, że jakaś mapa będzie - prędzej czy później...       

Ale przy grypie nie powinnaś siedzieć długo przy komputerze, tylko leżeć w łóżku...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#14 2010-02-22 22:33:28

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: S5 - Mapy autorskie

... masz racje, tylko ze ja w lozku sie nudze ... czytac za bardzo nie moge (boli mnie glowa od tego kataru) a muzyki nie chce mi sie sluchac. poza tym na siedzaco lepiej sie oddycha i mozna czasami zapalic

Offline

 

#15 2010-02-22 23:44:04

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: S5 - Mapy autorskie

Wiem, wiem - rzeczywiście na siedząco lepiej się oddycha, też wolę siedzieć, owinięta w koc, chyba, że mam gorączkę blisko czterdzieści i leżę półprzytomna. 

A jak wyzdrowiejesz, to mam dla Ciebie zagadkę...   pamiętasz misję, w którą gra się Alandrą, jest jakaś historia z chorymi Osadnikami na początku, a potem trzeba uwolnić z rąk bandytów jakieś osoby zmierzające na turniej.
I potem, jak już wszyscy tam dotrą, to ten turniej jest! A przynajmniej tak mi się wydaje...

W jednostkach jest całe wyposażenie do turnieju, a jak się postawi te namioty, to przy każdym zjawia się wieśniak, udający giermka.   
Ale turniej, jeśli rzeczywiście jest, to tylko w skrypcie - może byś się rozejrzała po forach?

Mam "na tapecie" mapę z Azji, ale jak ją skończę, chciałabym wrócić do ME i zrobić coś, co sobie wymyśliłam jesienią, kiedy byłyśmy w uzdrowisku i nudziłam się wieczorami bez komputera. Zapisałam pół zeszytu, tylko zrobić to...  żeby tak ktoś inny robił mi questy, szczególnie te powtarzalne!
Jeden z pomysłów będzie łatwiej nie tyle zrobić, co objaśnić Graczowi, dzięki temu, że rozgryzłaś Briefing!


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Wilamowice to producent ciechocinek sale konferencyjne santehservice msk