Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#1 2009-04-07 23:16:27

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

o Settlersach ogolnie

wlasnie wrocilam z wawy. zakupilam tam "sage" settlersow i mam wielka ochote rzucic okiem na V, bo przyznam szczerze, ze ta czesc pominelam (nie zaintrygowalo mnie demo). byl tez dodatek do S6, czyli "wschodnie krolestwa" za cale 59.99 zl. nie kupilam bo balam sie ze nie bedzie kompatybilne(?) z moja wersja jezykowa. uznalam, ze 60 zl to za duzo jak na taki eksperyment . gry podstawowej w j.polskim juz nie bylo

Offline

 

#2 2009-04-07 23:39:27

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: o Settlersach ogolnie

Co to jest "saga"?

Nie kupiłam V ("Dziedzictwo Królów"), pograłam w demo i nie zachwyciło mnie.

Byłaś w Warszawie?? A ja już zaczynałam myśleć, że mieszkasz za granicą!

SISI,

RATUJ!

Parę dni nie dotykałam się do edytora i zapomniałam, jak się obraca mapę dookoła osi, żeby obejrzeć jakiś obiekt ze wszystkich stron, albo chociażby wygodnie umieścić wodospad...
Próbuję myszą i klawiaturą na różne sposoby i nic! Nawet nową mysz sobie kupiłam, bo pomyślałam, że mi się zepsuła - nadal nie wiem, jak się to robi!! 
Robiłam to stale, przecież to jakoś prosto się robi, a teraz nie wiem jak! To już nie jest nawet skleroza, to coś gorszego - bo przecież gesty to pamięć znacznie bardziej "podstawowa" niż słowa...


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#3 2009-04-08 14:03:29

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: o Settlersach ogolnie

jak tylko rozsiade sie przy komputerze...

Offline

 

#4 2009-04-08 17:35:52

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: o Settlersach ogolnie

Ok, czekam z utęsknieniem - zajrzę wieczorem, późnym... 


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#5 2009-04-09 00:26:46

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: o Settlersach ogolnie

do obracania mapy potrzebne sa dwa klawisze . a raczej klawisz CTRL + MW.
klawisz 'control' z klawiatury i srodkowy przycisk myszki (teraz to jest koleczko) nacisniete razem. do przyblizen i oddalen obrazu wystarczy samo kolko myszy (ang. mouse wheel)

bedac w Empik'u na Nowym Swiecie znalazlam ostatnie opakowanie "Sagi" The Settlers za jedyne 59.99 zl . jest tam wszystko, od czesci 1 settlersow po Settlers V (zlota edycja - lacznie z misjami dodatkowymi). czyli:
SI - SII - SIII (ze wszystkim - gra podstawowa i 2 add-on: misje dodatkowe i Amazonki) - SIV (zlota edycja) + SV (zlota edycja). bardzo sie ucieszylam, bo SIV jest bardzo sympatyczna jesli lubilo sie SIII. gre oddalam dzieciakom i czywiscie pozniej nie moglam juz dokupic, zniknela z rynku. tak, ze teraz mam cala kolekcje i to po polsku.
dokupilam tez dodatek do settlersow Xlecie, czyli Wikingow. niestety, tak jak przypuszczalam, jest konflikt jezykowy i tym samym kodowy - polski dodatek nie rozpoznaje gry podstawowej w wersji anglo-franko-jezycznej.
a pogoda w Wawie byla super (sama wiesz ). juz dawno nie widzialam tyle slonca na raz ...
sciskam serdecznie i tymczasem, ja.

p.s.
V-tka jest jednak nienajlepsza, zeby nie powiedziec: z lekka beznadziejna. ale rozegralam dopiero 1 misje .

Ostatnio edytowany przez sisi (2009-04-09 00:28:52)

Offline

 

#6 2009-04-09 02:10:39

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: o Settlersach ogolnie

Nie wiem, co mi się porobiło, ale to obracanie nie działa.
To znaczy niby działa, jest obrót i natychmiast wraca do poprzedniego położenia. Co prawda nie pamiętałam, że to jest klawisz Control, próbowałam z Shift, ale poza tym coś mi się zchrzaniło z myszą.
W tej nowej można ustawiać funkcje klawiszy, ale to też nic nie daje - wszelkie inne możliwe ustawienia "kółka" dają tylko taki efekt, że to wcale nie działa.

10 minut później:  działa! zakręciło mnie zupełnie, wciskałam kółko, zamiast kręcić. Co się dzieje z ta moją głową..


Widziałam w sklepie internetowym tą "sagę", nie zdecydowałam się, ponieważ te wczesne Settlersy (brałam demo IV, oglądałam obrazki z III) są dla mnie zupełnie nie ciekawe. Grafika ma dla mnie bardzo duże znaczenie, a gust mam spaczony Disneyem i Mangą - podoba mi się grafika w wielu grach typu RPG i podobnych, tam zazwyczaj jest to coś w tym stylu. Oczywiście wiem tylko z obrazków, opisy odstręczają od zakupu całkowicie!

Ściągnęłam demo "Drakensang", była by bardzo ciekawa i grafika bardzo ładna, ale te potwory, walki... fe!


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#7 2009-04-10 21:18:42

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: o Settlersach ogolnie

przegralam kilka misji z S5. przyznam, ze zmienilam nieco zdanie. przyjemna grafika, bardzo ladna historyjka przygodowa, mila narracja i wcale nie trzeba sie napracowac . ta gre raczej sie oglada. jest wojsko i niestety trzeba troche powalczyc. calosc do zludzenia przypomina 'age of empire' tylko jest zrobiona z wiekszym wdziekiem... powtorze wiec za innymi: dlaczego nazywa sie "The Settlers"?...

no i chyba czas na zyczenia:
WESOLYCH SWIAT, smacznych jajek i radosnych zajaczkow.
... stad moge przeslac tylko czekolade
http://www.artceramika.eu/thesettlers/czekolada.jpg

Offline

 

#8 2009-04-11 01:34:55

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: o Settlersach ogolnie

Sisi,

SKĄD możesz przesłać tylko czekoladę???

WESOŁYCH, ZDROWYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT!


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#9 2009-04-11 19:07:32

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: o Settlersach ogolnie

w 'Krainie deszczowcow' dobra jest jedynie czekolada

Offline

 

#10 2009-04-11 19:50:37

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: o Settlersach ogolnie

No nie, gdzie jest Kraina Deszczowców??? Dla mnie to Anglia, ale czy można tak łatwo być w Warszawie na krótko???


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#11 2009-04-11 22:05:06

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: o Settlersach ogolnie

oficjalna stolica 'wspolnej europy' ().
za nim do tego doszlo, bylo tu nawet calkiem fajnie, spokojnie, bezpiecznie, tak inaczej... no jest tez problem z pewnym prorokiem, a raczej z jego uczniami...

Offline

 

#12 2009-04-12 01:49:04

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: o Settlersach ogolnie

Jesteś bardzo tajemnicza.

Czy to Bruksela? Prywatnie czy służbowo? I od jak dawna?

Jaki prorok??? Nie mam pojęcia, co się dzieje w świecie - interesuje mnie to, co dotyczy Polski, reszta to już nadmiar informacji.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#13 2009-04-14 22:43:30

sisi

Przyjaciel-Friend

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 647

Re: o Settlersach ogolnie

... ach, jakos nie lubie o sobie opowiadac, a juz na pewno nie w miejscach publicznych takich jak internet .

Offline

 

#14 2009-04-15 01:53:56

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: o Settlersach ogolnie

Podobno i tak każdy z nas już jest w internecie, z imieniem, nazwiskiem i adresem... ale ja sądzę, że tylko wtedy, kiedy samemu się to spowoduje.

Zajrzyj na przykład na tę stronę: http://www.wlochy.org.pl/Festiwal_Otwar … te_Ogrody/
pod zdjęciami w folderku "Festiwalu Włochy" znajdziesz moje imię i nazwisko.

Na mojej stronie "zawodowej" (dorabiam do emerytury) oczywiście też jest - trudno oferować ludziom usługę zachowując anonimowość.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#15 2009-08-20 21:04:38

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: o Settlersach ogolnie

Nowe wydanie VI + Wschodnie Królestwa:

http://sklep.cenega.pl/index.php?action=product&nr=905


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ jĂ­mky BĂ­lina a okolĂ­ Ciechocinek hotele spa