Ogłoszenie

Forum dwutematyczne:

- opowiastki i grafika o tematyce "magicznej".
- gry ekonomiczno-strategiczne (głównie The Settlers VI) i inne nie wojenne.

Aby móc pisać i czytać całe Forum, trzeba się zalogować. Graczy z RoM proszę o rejestrację nickiem z gry!


#1 2012-09-01 13:40:28

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Elitarne umiejętności


Gram jako Elf, więc lepiej znam lokacje "elfie", nie wiem, czy i gdzie w Logar jest Instruktor Elitarnych Umiejętności. 

Elitki na poziom 15/15 i 20/20 łatwo i prosto, za przetworzone surowce, zdobywa się w Varenas, w Auli Klas, Instruktor stoi z boku, pod ścianą.

Na certyfikat 15 POZIOM OBIE KLASY
- 8.000 złota
- 3 jesionowy bal
- 3 samorodek cynku
- 3 sok z biesotrawu

Na certyfikat 20 POZIOM OBIE KLASY
- 15.000 złota
- 3 wierzbowy bal
- 3 samorodek cyny
- 3 sok z buraka

W Obozie Heffner można zdobyć elitkę na poziom 25/25 za misję.
BN Lowen Dunlit, obok Instruktorów Rycerzy i Wojowników, pod płotem, od strony wschodniej chyba.
Misja jest dość cudaczna, ale łatwa i szybka. 

Można też w Porzuconym Opactwie zdobyć Kryształy, na przykład Iluzji, dla Druida/Zwiadowcy.  W Srebrnym Źródle to one są potrzebne na elitkę 25/25. Instruktor stoi przy drodze do Opactwa.


Trzeba pamiętać o tym, bo to ważne: 

Elitarne umiejętności RÓŻNIĄ się, zależnie od tego, na którą klasę je się bierze!!!

Raz podchodzisz do Instruktora jedną klasą, raz drugą, sprawdzasz, co oferuje   czytasz na Forum, wybierasz i dopiero podchodzisz żeby wziąć. 

Proszę o dopisywanie, kto jest wyżej i wie więcej.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#2 2012-09-07 15:17:39

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Elitarne umiejętności


Hejmdal zamieścił post opisujący sprawę elitek dla rasy Krasnoludów, tutaj:

http://www.bialyjednorozec.pun.pl/viewtopic.php?id=114

Dzięki niemu mogę uzupełnić informacje o ważną rzecz - umiejętności elitarne bierzemy na OBIE nasze klasy.

I kolejna informacja już z własnego doświadczenia - nasza 3 klasa jest traktowana cokolwiek inaczej, nie mogłam wziąć elitki na poziom 25 dla 3 klasy, jeszcze sprawdzę co i jak i dopiszę.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#3 2012-09-08 21:43:36

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Elitarne umiejętności


Elitarne umiejętności dla 3 klasy.

Prosta sprawa - naszą 3 klasą musimy po prostu zdobyć "Certyfikat" każdego poziomu kolejno - 15, 20, 25 - oraz kolejno wziąć elitarną umiejętność na każdy poziom.

Nie ma dróg na na skróty!    


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#4 2012-09-11 11:38:44

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Elitarne umiejętności


BN od elitek

Wczoraj zauważyłam, że kolejny BN od elitek jest na Wybrzeżu Okazji, przed wejściem do obozu Plemienia Lyonsyde.  Nazywa się Kelly Cindai, stoi na małym pagórku przy miejscu, gdzie Plemię walczy stale z wężami.


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#5 2012-09-30 10:45:32

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Elitarne umiejętności

BN od elitek na poziom 30 jest w Srebrnym Wodospadzie:

http://www.bialyjednorozec.pun.pl/_fora/bialyjednorozec/gallery/2_1348994605.jpg


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#6 2012-11-30 19:26:33

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Elitarne umiejętności


BN od których można otrzymać elitarne umiejętności:

http://jednorozec.nazwa.pl/Y_Magazyn_Foto/Screeny/Elitki_gdzie.jpg

Elitarne umiejętności na poziomie 35/35 - potrzebne materiały:

http://jednorozec.nazwa.pl/Y_Magazyn_Foto/Screeny/Elitki_lvl_35.jpg


Poliana i Hurox dotrzymali mi towarzystwa w Cmentarzysku Luster - udało mi się zdobyć "aż" 3 sztuki potrzebnej Esencji. 
Na szczęście całkiem tanio, kupiłam ją na AH. 


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#7 2012-12-18 13:05:43

 amdep

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 1045
Znak Zodiaku: Byk
WWW

Re: Elitarne umiejętności


Dziś szukając czego innego odkryłam w bazie spis misji, na Elitarne Umiejętności na poziom 50/50 - chyba, nic tam nie jest opisane dostatecznie dokładnie.

http://pl.runesdatabase.com/quest/list/1.161


Mayanna
Druid/ Zwiadowca/ Strażnik
-------------------------
Życie jest magią...

Offline

 

#8 2013-01-06 18:41:27

 Belldandy

Ekspert RoM

Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 10

Re: Elitarne umiejętności

To może dopiszę to co wiem też

Jak to było kiedyś

Za dawnych czasów umiejętności elitarne robiło się u mistrzów umiejętności elitarnych. Polegało to na zebraniu odpowiednich surowców i pewnej kwoty. Po zebraniu surowców i złota gracz wybierał się do mistrza i dostawał od niego odpowiedni certyfikat, za który z kolei można było nauczyć się nowej umiejętności.

Jak można to zrobić teraz

Od wprowadzenia, razem z opcją trzeciej klasy, stref Wybrzeże Okazji oraz Xaviera umiejętności elitarne można robić w alternatywny sposób. W tych strefach możemy znaleźć BN dających nam misje, w których nagrodą jest Stara Torba. Gdy klikniemy tą torbę prawym przyciskiem myszki otrzymamy certyfikat na umiejętność elitarną, taki sam jak te które kiedyś dostawało się za zebrane surowce. Certyfikaty te można oddawać u zwykłych mistrzów umiejętności elitarnych oraz u BN Lowen Dunlit w Obozie Heffner.
Misje dające Stare Torby mają po kilka wariantów. Jedyną wspólną częścią jest to iż musimy zebrać odpowiednią ilość Kluczowych Dokonań. Jak to zrobić - musimy przeczytać dodatkowe umiejętności, które otrzymujemy w momencie przyjęcia misji.

Wady i zalety zmian

Głównym plusem jest to, że można zrobić komplet umiejętności elitarnych dla wszystkich możliwości klas zasadniczo w jeden dzień (a kombinacji z trzech klas jest aż sześć). Ponadto zaletą jest to, że możemy ominąć bardzo trudny łańcuszek misji nazywany potocznie arkanami - jest to (jeśli dobrze pamiętam) 7 misji które trzeba wykonać dwukrotnie (czyli razem 14 misji) chcąc zdobyć umiejętność na 50/50 poziom.

Wadą przyspieszonego rozwoju są komplikacje wynikające z robienia umiejętności na 50/50 poziom i ich powiązanie z legendarnymi brońmi Moa - z tego co się dowiedziałam nie da się wykonać tych broni dopóki nie wykona się arkanów.
Drugim minusem jest częściowa niezgodność certyfikatów z toreb z tymi kupowanymi u mistrzów. Chodzi mi tutaj o certyfikaty na poziomy 25/25 i 35/35. Te dwa certyfikaty trzeba oddać u Lowen Dunlit w Obozie Heffner - zwykli mistrzowie nie przyjmują tych certyfikatów.

Umiejętności elitarne a trzy klasy

Każda kombinacja posiadanych klas ma własne umiejętności elitarne. Czyli (przykładowo) posiadając klasy rycerza, kapłana i zwiadowcy mamy 6 kombinacji:
rycerz/kapłan
rycerz/zwiadowca
kapłan/rycerz
kapłan/zwiadowca
zwiadowca/rycerz
zwiadowca/kapłan
Umiejętności elitarne dla każdej kombinacji trzeba zrobić osobno - wyjątkiem są tu umiejętności na 50/50 poziom - w momencie oddania certyfikatu u Lowen Dunlit lub mistrza w Auli Klas umiejętność wskakuje zarówno u rycerza/kapłana jak i kapłana/rycerza


Perun
Druidka/Strażniczka/Zwiadowca 77/61/29

Niech szczęście będzie z wami wszystkimi

Offline

 
Forum prywatne Anny Marii

Minecraft PC

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zrodlo weekend spa ciechocinek